Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kérdésem az óvszert használókh...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérdésem az óvszert használókhoz szólna!?

Figyelt kérdés

Még szűz vagyok,a párommal hétvégére tervezzük az első együttlétünket viszont nagyon félek az óvszer használatától, hogy esetleg gond lehet vele. Kiszakad, bennem marad, gyárilag hibás...stb. Nem szeretnék még gyereket.

Szeretném, ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat.

Mióta védekeztek így?

Volt-e már szakadás?

Márka?


Mindenkinek köszönöm a segítségét, nagyon sokat segítenétek vele!! :)


2015. márc. 30. 13:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
mi is a közeljövőben tervezzük az elsőt, úgyhogy nekünk is nagy segítség lenne!
2015. márc. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Durexet használtunk amikor még óvszereztünk, egszersem szakadt ki. Olyan volt már, hogy bennem maradt, hát kivettem és annyi. Úgy kell kivenni hogy a tartalma benne maradjon.
2015. márc. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mi összesen úgy 1 évig használtuk és használjuk (volt egy tablettás időszakom is) és szakadás még nem volt. Van a felhelyezésnek egy szabálya, ha azt betartod, akkor nagy gond nem lehet. Sokaknak bajuk van a Durex márkával, mi abban megbízunk.
2015. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én mindig Durex-et használok,kb. 3 éve használom,az elmúlt fél évben hetente 10-12 szokott elhasználódni,nem volt szakadás soha.
2015. márc. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ne olcsó szart vegyetek.

Durex, LifeStyles, Masculan, ezek jó nevek és már régóta gyártanak.

Ha követitek a használati utasítást és helyesen van feltéve nem kell félni. Mondjuk ha tartasz attól, hogy benned marad, mikor kiveszi, akkor ne csak simán kihúzza a farkát a pasid, hanem a tövénél fogja a gumit mikor kiveszi és nem lesz gond.

A szakadás a fenti jó nevű márkákat is érintheti, de ha ki van szakadva az látszik rajta. Közben is szakadhat, de velem 10 év alatt 2x fordult elő. Nem jellemző dolog. De ha igen biztosra akartok menni akkor a srác, még gumiban is kiveszi mielőtt elsül. Ennyi.

2015. márc. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező és első kommentelő!


Én olyan 6-7 éve élek szexuális életet, 2 éve váltottunk fogamzásgátlóra a mostani párommal, szóval több évnyi tapasztalatom van az óvszerrel, több személlyel is.

Nálunk soha nem szakadt ki, sosem volt vele gond. Az ismerőseim által hallott sztorik alapján arra jutottam, hogy egy kis odafigyeléssel meg lehet előzni az ilyen jellegű helyzeteket, amiktől ti féltek. Felsorolom, mire gondolok:

- Soha ne használjatok lejárt óvszert, vagy olyat, ami egyszer csak előkerült porosodva egy fiókból. Inkább vegyetek újat a boltban!

- Mindig minőségi óvszert válasszatok! Nekem a Durex és a Lifestyles márkák beváltak, sosem volt velük gond, mást nem próbáltam ezeken kívül.

- A méret megfelelő legyen a péniszre! Ha a fiú is tapasztalatlan, nem ciki az alkalom előtt jóval (napokkal) felpróbálni egyet a csomagból, hogy biztosan jó lesz-e! így lehet gyakorolni a felhelyezést is, és nem az aktus előtti pillanatban derül ki, hogy mégsem megfelelő ez a méret. Ha túl szoros, nagyon könnyen kiszakad, ha túl nagy az óvszer, akkor pedig nagyon könnyen lecsúszik. Egyik sem túl jó...

- A megfelelő felhelyezés is nagyon fontos! Ezt sem ciki gyakorolni! Figyeljetek arra, melyik irányból kezditek el rágörgetni a péniszre az óvszert, és a végén lévő kis "tasak" ne legyen tele levegővel, felhelyezés közben nyomjátok össze az ujjatokkal! Ha tele marad levegővel, könnyen kiszakad.

- Figyeljetek a megfelelő behatolásra is. A lány legyen elég tág és elég nedves (ez mondjuk az első alkalommal esetlegesen járó fájdalom szempontjából is fontos), mert ha szárazon próbálkoztok, könnyen kiszakadhat az óvszer. Arra is figyeljetek, hogy ne legyen túl vad a szex, tehát ha állat módjára történik a ki-be mozgás, az sem túl szerencsés.

- Váltsatok pózokat, nyugodtan hagyjátok néha abba pár másodpercre, ölelkezzetek és csókolózzatok közben! Ennek sok haszna van, de óvszer szempontjából azért is jó, mert ha kihúzza a péniszt a fiú, akkor le tudja ellenőrizni, kiszakadt-e esetleg, és ki lehet cserélni. Sokszor az a gond, hogy annyira nem figyelnek oda a pár tagjai, hogy kiszakad, majd később elélvez a fiú, és csak utána tűnik fel, hogy mi történt.

- Ezen kívül az is fontos, hogy a fiú orgazmusa után óvatosan húzzátok ki a péniszt a hüvelyből. Az óvszer végét, ami a pénisz alján van, fogjátok meg, és azzal együtt húzzátok ki a péniszt, így nem fog bent maradni az óvszer, és ki se folyik belőle a sperma.


Ezek a dolgok jutottak eszembe első körben, remélem segít. Egy tipp: ne stresszeljetek erre rá, mert az rányomhatja a bélyegét az egész együttlétre, nem tudjátok elengedni magatokat és nem lesz élvezetes. Ha mégis történik valami gond és kiszakad az óvszer, irány az ügyelet/nőgyógyász, esemény utáni tablettáért!

2015. márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
8%
Egyet legalább 4-5 alkalommal érdemes használni, akkor lesz meg az igazi zamata. Az a jó. Akkor vagytok tutik.
2015. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

9 éve használok óvszert. Soha nem volt vele gond, nem szakadt ki, nem maradt bennem, nem csúszott le, nem lettem terhes.

Pedig nem évi 2 darabot használtam el:DD


Legtöbbször Durexet használtam (vagyis használt a partnerem), de volt Lifestyles és Masculan is.


Arra kell figyelni, hogy mikor felrakod, nyomd össze a kis spermatartályt a végén, hogy ne menjen alá levegő. Plusz mikor kihúzza, fogja meg a tövénél, hogy ne maradjon benned.

Ha véletlen mégis kiszakad (bár mondom, velem még sosem fordult elő), akkor meg ne gyakorin kérdezgesd, hogy mit csinálj, hanem azonnal orvos, recept.

2015. márc. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7%

Hááát gyerekek, elolvastam a hozzászólásokat, csak ne sértődjetek meg, amit mondok, hiszen nem sértésnek szánom...


1.: Ha szeretitek egymást, furcsa, hogy védekeztek a másiktól, persze értem én... ...de van olyan is, hogy megszakításos közösülés... ...olcsóbb és sokkal élvezetesebb... :-)


2.: Ha kotonnal dugtok, akkor az kb olyan érzés lehet, mintha egy guminővel játszanátok... :-)


3.: Tehát ha kell választani az óvszer és a kezem között, inkább az utóbbi! :-)

2015. márc. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"1.: Ha szeretitek egymást, furcsa, hogy védekeztek a másiktól, persze értem én... ...de van olyan is, hogy megszakításos közösülés... ...olcsóbb és sokkal élvezetesebb... :-)"

Nem a másiktól védekeznek, hanem a nem kívánt terhességet akarják megelőzni. Attól, hogy neked mázlid volt és bejött a megszakítás (ami NEM védekezés), más még nagyon megbánhatja a dolgot, hiszen igen is van esélye a terhességnek általa. Elég nagy hülyeség egy teljesen kezdő, tapasztalatlan párnak azt mondani, hogy ne használjanak óvszert. Ha már egy ideje szexelnek, és tudja a pasi, hogy mikor fog elélvezni, meg tudja állni a dolgot, és ki tudja húzni időben, akkor azt mondom, jólvan, csinálják. Na de szüzeknél azért arra elég kevés esély van, hogy ez problémamentesen működik. Ráadásul az sem baj, ha a szexualitáshoz nem az az élményük kötődik, hogy aggódnak, amiért késik a menstruáció, mert hátha terhesség.


"2.: Ha kotonnal dugtok, akkor az kb olyan érzés lehet, mintha egy guminővel játszanátok... :-) "

A guminő mozdulatlan, nem valódi, semmilyen aktív ingert nem ad. Elég szar a hasonlatod, az hasonlít a guminőre, amikor a lány fadarab módjára fekszik a fiú alatt és várja a csodát. Attól, hogy valaki óvszert használ, még lehet intenzív és izgalmas a szexualitás, főleg, hogy ultravékony típusok is léteznek.


"3.: Tehát ha kell választani az óvszer és a kezem között, inkább az utóbbi! :-)"

Egészségedre!

2015. márc. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!