Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Meddig lehet szedni egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig lehet szedni egy fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallom, hogy akár évekig is lehet szedni, de mit takar pontosan az évekig szó? Mennyire "egészséges" ezt szedni? Mikor érdemes egy kis szünetet tartani benne? Mindenféle tapasztalat érdekel. Köszönöm előre is.
2015. márc. 6. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:

A dr tóthban volt a napokban, hogy minél tovább, annál jobb. Akár 10 évig is simán. Szünetezni butaság.


Nem egészséges. Leállítja a szervezeted működésének egy részét, ami gyógyszer után vagy beindul vagy nem.


Tapasztalatom nincs. Egyelőre nem is venném rá magam.

24n

2015. márc. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A fogigátló rettenetesen káros, de ilyet nem szabad se mondani, se írni, mert óriási üzlet. Részemről szedje aki akarja. Csak a barátnőmet sajnálom, mert 5 éve akar gyereket, de az orvos csak hümmög, hogy hát bocsi, de úgy néz ki a fogamzásgátló túlságosan beb*szott.
2015. márc. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nem rettenetesen káros a fogamzásgátló kedves előző hozzászóló, hanem van akinek káros. Ezt mérlegelni kell, mielőtt az ember elkezdi szedni, hogy bevállalja-e, hogy abba a %-ba tartozik, akinek gyenge lábakon áll alapból a hormonrendszere és egy ekkora sokkot nem bír kiheverni. Sokaknak egyáltalán nem okoz gondot a fogamzásgátló utáni teherbeesés, sőt közben sem, csak így zárójelben.


Egyébként évekig lehet szedni, igen, de általában 35 éves kor felett már nem írják fel. Kedvezményesen, esetleg 40-45 éves korig írják de csak is akkor ha egyáltalán nem jellemző a családra trombózis vagy egészségügyi dolgozó (anyukám háziorvos, saját felelősségre írtak neki, azért ő elég gyorsan felismeri ha gond van).


A szünet tartásnak nem sok értelme van. Csak feleslegesen megkavarod vele a szervezeted. Néha kap hormont, néha nem, ez sokkal nagyobb zavar, mintha évekig kapna és csak utána kellene újraindulnia a saját hormonrendszernek.


Egyébként anyukámat felhozva ismét példának, 23-24 évesen kezdte el szedni, miután engem megszült, majd 28 évesen abbahagyta, 1 hónapon belül összejött húgom, 31-34 között megint szedte, 35 évesen öcsém fogant első hónapban, most pedig 44 éves koráig 37-től hüvelygyűrűt használt . Most már csak azért nem, mert nincs miért. (apukám pár éve meghalt, állandó kapcsolata nincs) Ezeket csak azért tudom, mert elég nyíltan beszélünk ilyenekről. Nem szeretné ha tudatlanságban élnék. :)

2015. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Arról én is hallottam, - nem tudom mennyi igazság van benne - hogy érdemes úgy szedni, hogy 9 hónap szedés 3 hónap szünet, mert különben meddőség alakulhat ki.:/

Köszönöm a válaszokat.:)

2015. márc. 6. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!