Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Még nem szedtem sose fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Még nem szedtem sose fogamzásgátlót, mindig is tartottam tőle. De most megbátorodtam?

Figyelt kérdés
Nem pontosak az ismereteim . Hogyan kell szedni , melyik napokon kell szüneteltetni ? Melyik tablettát ajánljátok ? Mennyire igaz ez a "elhízol tőle" ? Mennyi idő elteltével nyújt biztonságot ?
2015. márc. 3. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket mind elmondja majd a nőgyógyász aki felírja.
2015. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,ezt tudom csak az orvos előtt szeretnék egy kicsit felkészült lenni !
2015. márc. 3. 20:25
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem jó dolog, nálam semmilyen mellékhatása nincs, kb fél éve szedem

24+4 es Daylette tablettám van, tehát a 24 db a fogamzásgátló a +4 pedig a 'szünet' ezek zöld színűek be sem muszáj venni, csak azért van, hogy ne keverd a napokat

a tablettát az orvos írja fel az alapján hogy elvégezte a vizsgálatokat

én egy dekát sem híztam tőle :D

nekem olyat írt fel, ami az első szemtől kezdve véd, de ajánlott megvárni kb 1 hónapot hogy biztosra menjetek


16L

2015. márc. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

21 napig szedni kell napi 1-et,utána 7 napig nem kell szedni és a 8.napon bontani kell a következő csomagot és újra 21 napig szedni majd 7 napig nem kell...



a 7 nap valamelyikén mindig jelentkezik vérzés,ami nem menstruáció



én yadine-t,yasminelle-t, lindynette-t ajánlom


Ha hízékony vagy és zabálsz este 6 után is,garantáltan hízol!


Ha naponta 1x legalább szexelsz,akkor nem valószínű,hiszen lemozgod :)

2015. márc. 4. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két fajta van most a piacon tabletta formátumban. A 24+4 tablettás és a 21 tabletta +7 nap szünet verzió. Én próbáltam már mindkettőt. Nekem a 24 napos vált be, úgy tűnik a szervezetemnek túl nagy sokk a 7 napig semmi.


Egyébként mindennap kell szedni (a szünet kivételével), lehetőleg ugyanabban az időpontban. Tehát ezért pl a túl korai és a túl kései időpont rizikós, mert vagy még nem kelsz fel, vagy már nem vagy ébren minden egyes áldott nap. Figyelni kell arra, hogy a hasmenés, hányás a bevétel környékén csökkentheti a hatását, illetve ha közben más gyógyszert szedsz a gyógyszer típusától függően. (a leggyakoribb ilyen gyógyszer az antibiotikum)


A legtöbb tablettán már az szerepel, hogy ha a menstruáció első napján kezded akkor azonnal, ha a 2-5 napján akkor 1 hét elteltével. Ha tuti biztos akarsz lenni a második levéltől. 1 hónap "várakozás" már igazán nem a világvége.


És mivel hormontabletta elég szélsőséges mellékhatásokat tud produkálni. A leggyakoribbak a hízás, migrénes fejfájás, libidó csökkenés, hüvelyflóra felborulás (akár fertőzés formájában vagy csak meggyengül és a legkisebb külső hatásra fertőzés - pl nyilvános wc-t használsz). Növeli a trombózis veszélyt, ami azt jelenti, hogy "furán" alvad a véred és egy vérrög keletkezik, a helyétől függően beszélünk trombózisról, ami általában láb tájékot jelent, agyvérzésről vagy tüdőembóliáról.


Növeli az étvágyat a tabletta, ezért mondják sokan, hogy híznak tőle. Nem híznának ha nem zabálnának. Viszont tény, hogy a hízásra hajlamosaknak jobban megragadnak a kilók. Tehát ha egyszer elkezdesz hízni, akkor sokkal nehezebb lesz ledolgozni mintha nem szednéd a tablettát.


Hogy melyik tabletta lesz neked jó, azt nem tudjuk megmondani, ezért felesleges ajánlani. Ami valakinek a legjobb, az valaki másnak a legrosszabb. Pl én szedtem már Lindynettét, Symiciát, Gestomixet és most Reziát. Utóbbi 24+4-es a többi 21 plusz szünetes. Az első háromnál híztam, migrénes fejfájásom volt illetve állandó hüvelyfertőzésem illetve a libidó csökkenés is befigyelt. A mostaninál az egyetlen mellékhatás ami jelentkezik, hogyha nem iszom meg a napi 2-3 liter folyadékom, akkor fáj a fejem, amint pótolom elmúlik. Ennyi "kellemetlenség" pedig belefér, ezért nem fogom lecserélni az amúgy tökéletes gyógyszerem. :)


Tehát jól gondold át, hogy elkezded-e szedni és mérlegeld, hogy belefér-e az esetleges hosszas kísérletezés ha elsőre nem sikerül eltalálni a jót illetve az, hogy egyeseknek örökre tönkrevágja a hormonrendszerét ha arra érzékenyek. Előre pedig nem lehet tudni, hogy te ilyen vagy-e. (egyébként a nem jó jelzője még a pecsételő vérzés)

2015. márc. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!