Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Gumiról fogamzásgátlóra szeretnék váltani. Milyet válasszak, illetve mi a menete a szedésnek? Miért jobb, mint egyéb fogamzásgátló módszerek?
A párommal majdnem négy hónapja vagyunk együtt. Eddig gumit használtunk, de tudom, hogy vágyik rá, hogy anélkül csináljuk, ezért gondolkodom a fogamzásgátló szedésén.
Valaki le tudná nekem írni, hogy hogyan is kell szedni, illetve saját tapasztalatokat is szívesen fogadok. Ti milyet használtok, vélemény róla? Szóval igazából mindenre kíváncsi vagyok, ami ezzel kapcsolatos. Előre is köszönöm a válaszokat!
16/L
"persze ne mbaj ha néha néha nem pont abban az idópontban veszed be nem lesz tóle semmi baj ez 100% sőt ha pl 1et elfelejtesz bevenni 100% h akkor se kell aggódnod max ha pár napon belül többször is elfelejted az már baj ... de amugy nem baj konkrétan ha egy hónapban pl 2őt elfelejtesz persze nem ajánlatos és figyelj oda h ilyen ne legyen de ne kezd el egyből aggódni ha 1x-2x elefelejted :)"
Kedves 1 válaszoló!
Neked elment az eszed!!!
Mi az, hogy nem baj, ha elfelejti 1 hónapban 1-2 szemet???
DE IGEN IS BAJ!!!
Szóval Kedves Kérdező!
Jobban tennéd, ha reggel, rögtön mikor felkelsz, akkor vennéd be, mert akkor tuti, hogy eszedben lesz, és nem lesz kihagyás. A kihagyás az nagyon veszélyes, és nem biztonságos!
Egyébként meg minden fontos információ le lesz írva a betegtájékoztatóban, amit kötelező jelleggel el kell olvasnod!
Az, hogy megéri-e távkapcsolatban szedni azt, csak te döntöd el. Jelenleg én is távkapcsiban vagyok, már lassan 2 éve, és szedem, mert így számomra biztonságos.
Viszont fiatal korodra való tekintettel nem nagyon ajánlanám, és mivel távkapcsiban vagy, így meg pláne. Igen, gumi nélkül jobb, de még várj vele. A gyógyszer nem túl egészséges, és jobb lenne, ha a szervezetedet minél később mérgeznéd ilyenekkel.
Menj el a nőgyógyászhoz, kérd ki a tanácsát.
ja és bocsi,de 3 hetente találkoztok,szóval nem éri meg a fog.gátló!
akkor éri meg, ha mindennap vagy legalább heti 3x biztos szeretkeztek!
elképesztő, mennyi hülyeség egy kérdésen belül.
a gyógyszerek közt nincs nagy különbség:
gondold át, hogy szeretnél-e 2-3 heti szeretkezésért mindennap gyógyszert szedni, havi 2-3 ezret elkölteni, és a mellékhatásokat kockáztatni (libidó, hízás).
ha szeretnél, akkor a doki előbb vérvételre küld. ha kiderül, hogy nem vagy trombózisra hajlamos (azaz "vad típus" vagy), akkor felírja, és a menzesszel együtt elkezdheted. sokan egy hónapig még gumit használnak mellette, de szerintem bőven elég lesz, amennyit a betegtájékoztató megkövetel. jogilag a gyártónak úgy biztonságos, ha erre odafigyel.
Pozitív hatásai:
- Kiszámíthatóvá teszi a vérzést Itt azért fontos megemlíteni, hogy NEM rendszerezi a menzeszt. Azért lesz rendszeres a vérzés, mert a saját ciklust kikapcsolja, és helyette bizonyos időközönként megvonásos vérzést okoz az, hogy nem veszed be, és emiatt lecsökken a hormonszint, amit addig a tabival tartottál fenn. Ha tovább szeded, akkor később vérzel, ha kevesebb ideig szeded, akkor előbb vérzel. Tehát egy mű ciklust generál, nem a tiédet rendszerezi!
- Általában enyhíti a vérzést és a görcsöket. Ennek az az oka, hogy mivel a ciklust kikapcsolja, a méhnyálkahártya sem vastagodik meg olyan mértékben, mint egy normál ciklus során. Így kevesebb is tud leválni, kevesebb vérzést okozva ezzel.
- Esetenként jó hatással van a bőrre. Enyhíti a zsírosodást, eltünteti a pattanásokat. Ez főleg azokra igaz, amelyek antiandrogén progeszteronszármazkot tartalmaznak. A hátrány viszont, hogy sok esetben az abbahagyás után még fokozottabban jelentkeznek ezek a problémák, mint a szedés előtt. Sőt, olyan is van, aki nem pattanásos, aztán mikor abbahagyja, tele lesz ragyával a feje.
- Bizonyos daganatok ritkábban fordulnak elő tablettaszedés mellett.
- Bizonyos betegségekben jó hatású (pl. endometriózisban).
Hátrányai:
- Mellékhatások. A betegtájékoztatóban elég hosszan sorolják. Nyilván vannak nagyon ritkák, de vannak olyanok, amelyek nagyon gyakoriak, és igen csak meg tudják keseríteni az ember életét. Pl. libidócsökkenés, hüvelyszárazság (mi értelme ugye szedni, ha az embernek nincs kedve szexelni vele?), gyakori hüvelyi fertőzések, migrén, súlygyarapodás, akár depresszióig fokozódó hangulatromlás/hangulatingadozás.
- Mivel alapvetően a tabletta úgy működik, hogy kikapcsolja a nő élettani működését, a peteérést és a ciklust, azért sejthető, hogy ez nem veszélytelen. A nők többségének az abbahagyás után azonnal, vagy pár hónapon belül rendeződik a ciklusa, visszatér az ovulációja és ezzel a termékenysége. De sajnos előfordul (gyógyszertan tankönyv szerint 2%-ban), hogy tartósan anovuláció (ovuláció-hiány) alakul ki. Ami mondjuk igen kellemetlen, ha az ember babát szeretne. Ugyanis ovuláció nélkül igen csak nehéz teherbe esni...Ez nem azt jelenti, hogy örökre meddő marad az ember, mert azért ált. gyógyszerekkel elő lehet segíteni, de azért na...
- Szövődmények. Manapság nagy port kavart az, hogy bizonyos szerek mellett meghaltak trombózis miatt. Sajnos minden ösztrogént tartalmazó kombinált tabletta növeli a trombózis kialakulásának az esélyét. A trombózisban (ill. embóliában) meg bizony meg lehet halni. Főleg akkor fokozott a kockázat, ha idős nő szedi, dohányzik mellette vki, vagy alapból van genetikai hajlama a trombózisra. De sajnos még ilyen kockázati tényezők nélkül is előfordul.
Ezen kívül okozhat májproblémákat (jó, vagy akár rosszindulatú daganatot), epekövességet, és bizonyos daganatok kockázatát fokozza.
Nem gondolnám, hogy 16 évesen a tabletta a legjobb megoldás a védekezésre...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!