Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek lehetek terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Már kb 3 éve folyamatosan tablettát szedek, de tegnap történt egy kis baj.

Reggel együtt voltam a párommal, (bennem is fejezte be)

este pedig bevettem a tablettát olyan 9 körül. Valamivel elronthattam a gyomrom, ugyanis egész éjszaka (kb fél 10től) hasmenésem volt.

Tegnap volt a legutolsó nap, ma már szünetbe lennék, de biztos nem maradt meg bennem a tabletta. A tájékoztató azt írja, hogy kezdjem el egyből a következő levelet szedni, de nincs itthon több, és az orvosom nem rendel ma. (a gyógyszertárban nem adtak recept nélkül.. )

Még olyan opciót láttam, hogy a tegnapi napot számítom majd a szünet első napjának a mai nap helyett.. De nem tudom, hogy ez mennyire biztonságos.


Szerintetek?

Lehet, hogy a valószínűségs nem nagy, de semmiképp nem szeretnénk még babát. azért aggódom nagyon.


22L



2015. jan. 27. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos és a témában sem vagyok szakértő, de úgy tudom, ha valaki folyamatosan szed fogamzásgátlót akkor egy bizonyos fokig védett a tabletta nélkül is.

3 év hosszú idő, a szervezet szinte hozzászokott a fogamzásgátlóhoz és a tabletta nélkül sem lesz megtermékenyülés.

Ezért is kell a terhesség bevállalása előtt több hónapig abbahagyni a tabletta szedését, mert addigra áll vissza a szervezet a rendes és normális állapotra.

Véleményem szerint nem leszel terhes ennyitől ami most történt.

2015. jan. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1 nappal hamarabb kezd a következő levelet, tehát a tegnapot vedd a szünet első napjának és egészen biztosan nem lesz gond.
2015. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond ennyitol. A veredben van egy állandó kialakult hormonszint mar a tabblettatol az meg ilyen gyorsan nem csökken le.
2015. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az utolsóra. Hülyeségeket beszél, még hogy állandó hormon szint... Ha lenne ilyen nem lehetne a tabletta szedés befejezése után azonnal teherbeesni vagy egy kimaradt szem miatt is. A mai tabletták már alacsony hormontartalmúak. Tehát 24-30 óra alatt kiürülnek a szervezetből. Ezért kell figyelni a hasmenés, hányás, stb-re a bevétel utáni 4-5 órában, mert ennyi idő kell, hogy felszívódjon a belekből és a véredbe jusson. Ha nem szívódik fel elég, nincs elég a véredbe, nem fejti ki a hatását.


Az ilyen hülyeségek, mint állandó hormonszint miatt van annyi sok kérdés, hogy hogy lehet, hogy tabletta szedés mellett teherbeestem, vagy a pasik részéről, hogy a csajom terhes, átvert és nem is szedte?


Az egy hetes szünetet sem kellene tartani hivatalosan, csak a nők pszichéje miatt tervezték így a tablettákat, mert sokak fejében az él ha nem menstruálok nem vagyok nő vagy ha nem menstruálok terhes vagyok. Plusz az állandó hormonszint fásultságot, libidó megszűnést is okozhat. Az egy hetes szünetben az első 2-3 napban elkezd pánikolni a szervezeted, hogy leesett a hormonszint, ilyenkor akár petesejt is megérhet és megtermékenyülhet. DE utána a továbbra is hiányzó hormonszint miatt leválik a méhnyálkahártyád (menstruálsz) és mivel azért kell 5-6 nap egy petesejt beágyazódásának, ezért a távozó nyálkahártyával ő is távozik belőled. De, ha 7 nap elteltével nem kezdenéd újra szedni a tablettát, visszahozni a hormonszintet, akkor a szervezet bekapcsolná a saját termelését, ami akkora sokk néha számára, hogy egyszerre több petesejtet is megérlel és kilök a petefészek, viszont ilyenkor már nincs menstruáció, ami "kimossa". Ezért is javasolják a nőgyógyászok a tablettát letevő gyerekvállaló nőknek, hogy a tablettát 3-6 hónappal a tervezett terhesség előtt hagyják abba és addig védekezzenek máshogy, mert a saját hormonrendszer ingadozik egy ideig. Két esélyes, hogy az esetlegesen megtermékenyülő petesejt megmarad vagy nem. Egy vetélést pedig nem szeretne a gyereketvállaló, viszont ha te meg nem akarsz gyereket és megmaradna, annak nem örülnél. (és Murphy sose alszik)


Szóval ha nem szeretnél kockáztatni, akkor hozd egy nappal előre az első tablettát és semmi probléma nem lesz. (nekem is volt már olyan, hogy a fene se tudja hogy az utolsó tablettát elfelejtettem bevenni, egy nappal hamarabb kezdtem a következő levelet és semmi gond nem volt)

2015. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!