Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló + 7-8 órával...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló + 7-8 órával utána hasmenés?

Figyelt kérdés

Minden nap 6 óra környékén szoktam bevenni a gyógyszerem,de a tegnapi nap folyamán eltolódott a bevétel 8-9 óra környékér,mert ittam egy kevés alkoholt és ilyenkor mindig várok kicsit,mert nem tudom mennyire van hatással az alkohol a fogamzásgátlóra. Ezzel nem lett volna gond,de 4 óra körül felébredtem,feltehetően az erős hasfájára és el is kellett mennem wc-re. Határozottan hasmenésről lehet beszélni,bár voltak nem híg részletek is benne,de mivel 4 óra eltelt a bevétel meg a probléma között,így úgy gondolom amiatt nem kell aggódnom. Inkább az érdekelne,hogyha a mai nap folyamán nem lesz,vagy esetleg még lesz,de 1-2 alkalommal hasmenésem,az befolyásolná-e nagyon a ma délután 6kor beszedendő gyógyszerem hatását?

Tudom,itt senki nem orvos,a tapasztalataitokra és esetlegesen kapott tanácsaitokra vagyok kíváncsi,amit hasonló helyzetben kaptatok esetleg.

Köszönöm!



2015. jan. 19. 05:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs gond,mert kb 3 óra alatt már felszívódott a tabletta,ha normális az emésztésed :)
2015. jan. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vegyél be hasfogó tablettát és akkor nincs gond a mai tablettával sem :)
2015. jan. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem m1hogy milyen hasmenes. Ha csak egyszer megy az nem SULYOS.. a betegtajekoztaton ott van, hogy SULYOS hasmenes(es hanyas) eseten van problema, ami azt jelenti, hogy folyamatosan jarsz a wc-re es mindig megy a hasad.

Es igen, 3-4oraig lehet problema, addigra felszivodik a gyogyszer.

2015. jan. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A hajnali 4 órás után még volt egyszer 6 óra fele hasmenésem. Hasfogó tablettát nem merek bevenni,mert azt olvastam,hogy az megkötheti a fogamzásgátlót is. :( Azt nem tudom, hogy mi van akkor, hogy tegyük fel kibírom,hogy a gyógyszer bevétele után pár óráig nem megyek wc-re,amíg felszívódik...De valahol meg azt olvastam,hogy a gyógyszer hatóanyaginak feldolgozásához pont azok a baktériumok kellenek,amíg a bélben találhatóak és ami hasmenéskor könnyebben ürül...Ergo úgy sem szívódik fel rendesen a gyógyszer. Igazán nem tudom,hogy kérjek tanácsot. :/
2015. jan. 19. 14:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Basszus,most jutott eszembe... A ricinusolaj köztudottan hashajtó hatású... Tegnap ecetes-ricinusolajos hajpakolást raktam a hajamra,de semmi ilyesmi nem fordult meg a fejemben,hogy esetleg hasmenésem lesz tőle. Gondoljátok,hogy esetleg felszívódhatott annyira,hogy meghajtson? :S Talán hülye kérdés,de mikor utoljára alkalmaztam ilyesmi pakolást,akkor csak simán ricinusolajat raktam a hajamra,de mi van ha az ecet segítette a felszívódását vagy ilyesmi...?
2015. jan. 19. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!