Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen megbízható, kevesebb...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gergely Szilvia kérdése:

Milyen megbízható, kevesebb mellékhatású fogamzásgátlót tudnátok ajánlani? (2014, friss infók, tapasztalatok érdekelnének)

Figyelt kérdés
Nem vagyok tájékozott a modernebb fogamzásgátlók terén, csak régebben szedtem, de az nem vált be. Emellett nincsenek sajnos túl jó tapasztalataim a nőgyógyászokkal kapcsolatban, ezért nem szeretnék "tudatlanul" beállítani a rendelőbe és gondolkodás nélkül elfogadni, amit javasol/felír. Kíváncsi lennék ki milyen fogamzásgátlót szed és mennyire jött be neki? Tudom, hogy mindenkire másképp hat, de érdekelnének tapasztalatok. A legfontosabb szempontom az lenne, hogy minél kevésbé terhelje a szervezetet, és ne okozzon hízást. Előre is köszi! :-)

2014. dec. 31. 13:39
 1/7 To7ka ***** válasza:

Szia!

Párszor már ajánlgattam itt, "mi" (ő) barátnőimmel, párommal mindig NuvaRinget használtunk. Ez egy hüvelygyűrű, úgy 4 nőgyógyásznak volt pozitív véleménye róla, és miután felhoztuk ajánlották (logikusan az elsőtől hallottunk róla, utána annyira jól bevált, hogy én mindig meséltem róla és feldobták saját nőgyógyászuknál). Jobb mint a tabletta, mert jelentősen eredményesebb helyen fejti ki hatását, folyamatosan adagol (tablettához képest) nagyon kis mennyiségű hormont, együttlét alatt kivehető, egyébként meg havonta 2-szer van csak vele "zűr". Ami egy beállított kelést jelent és 1 perc ki/be rakást. Trombózis hajlamra tesztelnek ha jól emlékszek, és az ára is egész tűrhető.

2014. dec. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Én meg csak az óvszerben bízom, abból is a simában, mert a mindenféle ízesítettek már tele vannak szintetikus anyaggal. A tabletta, hüvelygyűrű, és társaik, pedig még ha valamelyik elég keveset is, de azért csak tartalmaznak hormont, másképp hogy hatnának... De persze sokaknak sikerül találniuk olyat ami nem árt. (persze ki tudja 20 év múlva nem jön e ki valami miatta)
2014. dec. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hüvelygyűrű (azaz Nuvaring). Drágább, mint a fogamzásgátló gyógyszerek (kb 10-11 ezer/3 hó), de sokkal kényelmesebb, biztonságosabb - abból a szempontból, hogy nem felejted el véletlenül, nem naponta kell vele foglalkozni, stb. Én nem híztam tőle.
2014. dec. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak óvszert használjatok. A Nuvaring ahogy az összes más hormonális fogamzásgátlótabletta, gyűrű vagy implantátum, spirál egyáltalán nem biztonságos, vagy alacsony kockázatú. Egy esetleges trombózishajlamot kivizsgáltatni nem olcsó mulatság, génvizsgálattal lehet csak őket kimutatni, pl. Leiden mutáció. De gondolom azt se árulta el a nőgyógyász miközben ajánlgatott neked, hogy libidócsökkenést, migrénes fejfájást, narancsbőrt és még sok minden mást is okoznak. A lényeg, hogy szedd be, tedd be, mert remekül jövedelmező üzletág. Ha a menstid miatt szeded, a szabályozására, vagy a verzés csökkentésére vannak más lehetőségek is, én is azokkal élek.

Ha tudsz angolul, melegen ajánlom ezt a cikket, Magyarországon két napig élt csak a fordítása azután nagyon gyorsan eltűntették!

Szerintem nem érdemes kockáztatnod az egészségedet vagy az életedet, de a döntés a te kezedben van.


[link]

2014. dec. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindegyik megbízható,ha megfelelően kivizsgálnak előtte :)
2015. jan. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel mindenkire másként hat, ezért kár figyelembe venned mások tapasztalatait, mert vagy megijedsz tőle, vagy elhiszed, hogy neked szuper lesz az,ami másnál bevált.


Ha elfogadsz egy tanácsot,menj el kivizsgálásra, vérkép,hormon stb és akkor kiderül, hogy van-e bármi bajod.Ha nincs,rendes a ciklusod, akkor pedig elkezdesz egy fog.gátlót,amit felír az orvos.Bármilyen mellékhatások is jelentkeznek, a tablettát olyan 3 hónap alatt szokja meg a szervezet. Ha nagyon nem bírod,abbahagyod és elkezdesz egy másikat. Mást nem nagyon lehet mondani.


Ami nem terheli a szervezetet,az a hüvelgyűrű.Kényelmes és helyileg adagolja a hormont,nem megy végig az emésztéseden )

2015. jan. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 To7ka ***** válasza:

Mit kell itt sírni már megint? Nőgyógyász vagy? Vagy óvszer marketinges? A kérdés arra irányult, hogy milyen fogamzásgátlót tudunk ajánlani. A gumiról 2010-ben is pont ugyanannyit tudtak, a válaszod haszontalan.

8 éve használok 4 partnerrel NuvaRinget, hidd el nálad jelentősen jobban tudom, a puffogásod és az óvszer iránt érzett patriotizmusod ellenére, hogy véd, vagy nem véd, van-e káros hatása, vagy nincs. Első barátnőm 8 éve használja, 100%-osan mellékhatás mentes. Ahogy egy másik válaszoló leírta, normálisan kivizsgálnak előtte, és évente kontrollra jársz.


NEM mellesleg!!! Óvszer használat mellett milyen sűrűn jársz kontrollra? Én nem egy olyan lányt ismerek aki konkrétan soha nem volt még nőgyógyásznál, pedig rendszeres szexuális életet él, de mivel csak óvszerrel, ezért nem volt rá okuk. Itt meg konkrétan rendszeres kivizsgáláson kell részt venned.


Az utolsó válaszoló teljesen értelmesen leírta. Bár a kérdező konkrétan tapasztalatokat kért, megosztottam. Nem egy, 4 partnernél kitűnően működött, egyszer nem volt a legapróbb probléma se vele. Míg egy óvszer elszakadhat, stb stb... Így több tapasztalatból a tablettákkal, spirálokkal, egyebekkel szemben nagyon tudom ajánlani.


De utálom az ilyen majmokat... Azt se tudja miről, de pampog..

2015. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!