Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló vagy spirál?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló vagy spirál?

Figyelt kérdés

A következő a dilemmám: nem tudom eldönteni, hogy tablettát szedjek vagy vállaljam be a spirált. A vőlegényemmel eddig nem védekeztünk (hozzáteszem soha nem volt problémánk), viszont pár hónapon belül össze fogunk költözni, ami nyilván a nemi élet sokkal gyakoribb lesz, és egyébként is szeretnénk túllépni az "odafigyelősdin". Tehát adott, hogy én 24 éves nőként, kétszer szedtem fogamzásgátlót, és az általános tapasztalatom az volt, hogy a hüvelygombára sokkal hajlamosabb voltam, és a libidóm is bánta, nem mellesleg nagyon kínkeservesen álltam rá, amiktől nem túl vonzó ez a megoldás számomra. Ezért is merült fel a spirál mint lehetséges, hormonmentes eszköz. Azonban a menstruációs görcseim olykor eszméletlenül fájnak, már már hányingerbe hajlóan, hőhullámok, kétréthajlok, stb. Így azonban a spirált bármennyire szeretném bevetni, félek, hogy feleslegesen adom rá ki a pénzt mert lehet hogy már az első hónapban le kell szednem...

Mindenképp szeretnék egy hosszabb távon működő fogamzásgátlási módszerre ráállni, és érdekelne olyanok véleménye, akik mondjuk dysmenorrheával is bevállalták a spirált...

A nőgyógyászom felvetette a hormonos spirált is mint opció, viszont a hormon tartalom miatt nekem ezzel is fenntartásaim vannak... és még az ár az ami a legkevésbé zavar (hiszen olcsóbb mint a fogamzásgátló tabletta is ha leosztjuk egy évre)



2014. dec. 30. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal a spirált csak akkor jó megoldás, ha már van gyereked és nem szeretnél többet illetve, +35nél szokás. De persze lehet tévedek, akkor elnézésedet kérném.

Szerintem maradj a tablettánál

2014. dec. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Szia spirált csak szülés után tesznek fel tudtommal.

A tablettaszedés alatt nekem folyton gombám volt. A hormonmentes spirál abortáló eszköz, gyulladásban tartja a nyálkahártyát, és nem biztonságos.

Nekem hormonos spirálom van, egy éve. Helyileg hat, biztonságosabb, mint a tabletta. Én csak ajánlani tudom. Mensim alig van, elmúlt a fájdalom, néha kicsit görcsölök.

Sima spirál erősíti a mensit és a görcsöket, szóval az nem neked való.

2014. dec. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, most olvasom rendesen, hogy az orvos javasolta neked.

Hát akkor bátran...

úgy tudom, hogy visszaváltják, ha egészségügyi okok miatt nem bírja az ember és le kell szedni...

2014. dec. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

szia!


A tablettát én csak akkor javasolnám,ha előtte alaposan kivizsgálás is van(nagy vérkép,és hormonvizsgálat,inzulin és cukormérés stb)


Viszont létezik manapság már a hüvelygyűrű,ami nem megy át az emésztőrendszeren,hanem helyileg hat, ergo nem bombáz szét hormonokkal és biztonságos is. A használatára kevésbé kell odafigyelni, hiszen 1 hónapban 1x felrakod és 1x leveszed.(az első alkalommal a nőgyógyász helyezi fel).


9.000 ft kb 3hónapra,és ha leosztod,akkor havi kb 3.000 ft,pont mint egy drágább fog.gátló. Egy 10db-os óvszer is 2600-3000 ft is lehet... Tehát megérné lehet nektek!


Csak azt nem értem, hogy az odafigyelősdi minek volt?Gondolom mert nem akart a kedves vőlegény óvszert húzni,vagy mert nem tudtatok antiallergén óvszert vásárolni és most már beléd is szeretne élvezni.(amit ugye óvszerrel korábban gond nélkül megtehetett volna)

2014. dec. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat.

A hormonos spirál jobb megoldásnak hangzik a tablettánál, amire tényleg csak akkor állnék vissza ha az égvilágon semmi más nem lenne - vagy lehet még akkor sem. Én is folyton gombás voltam tőle és elegem van belőle, nem is szedtem semmit évek óta.

A hormonos spirálban található hormonok akkor milyen hatással vannak? Mennyire jellemzőek rá a tabi mellékhatásai?


Az utolsó komment, utolsó bekezdésében azért kicsit személyeskedőre lett véve a hangnem, ami szerintem indokolatlan, másrészt, nem hiszem, hogy magyarázkodnom kellene miért nem használtunk óvszert, és ha már ennyire kifogásolandó, azért, mert én SE szeretem és igen, én is szeretném ha nem kellene megszakítani az aktust a végén. Tehát ez nem a vőlegényem igényeiről szól, hanem az enyéimről is. Másrészt nem kívánom korlátozni a szexuális életemet az óvszerkészlethez-árhoz mérve.(ehhez nem kérek ellenvéleményt)

2014. dec. 31. 15:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia a spirál hatása, hogy vékonyítja a nyálkahártyát, tehát nincs mibe beágyazódni a petesejtnek.

Mirena a neve, nem tudom, van-e másik a piacon.

Nekem elvétve lett egy-két pattanásom tőle, de nem zavaró, egyáltlán, hogy emiatt ne lehessen bevállalni.

2015. jan. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!