Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ma voltam nogyogyasznal es...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ma voltam nogyogyasznal es irt fel tabit. Hogy is kell pontosan szedni?

Figyelt kérdés

Volt egy nagy cisztam 6,5cm ami 2 het alatt 2,5 centire csokkent ezert (gondom) marmint a ciszta miatt ajanlott fogigatlot.

Nagyjabol elmondta hogy kell szedni de lanyos zavaromban nem sokmindenradt bennem..:)

Hogy kell szedni pontosan?

18/L


2014. dec. 19. 10:27
 1/9 A kérdező kommentje:
*gondolom
2014. dec. 19. 10:28
 2/9 A kérdező kommentje:
*maradt... :DD
2014. dec. 19. 10:28
 3/9 anonim ***** válasza:

olvasd el a tájékoztatót!


Amúgy a menstruációd első napján kell elkezdeni szedni. Mindennap ugyanabban az időben. Eleinte amíg nem lesz automatikus érdemes beállítnai pl. minden este 8-ra a telefonod ébresztőjét.


21 nap után tartasz 7 nap szünetet. A 8. nap folytatod ugyanabban az időben, ahogy előtte szedted.

2014. dec. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha ciszta miatt szeded, akkor hívd fel az orvost és kérdezd meg. Lehet, hogy másképp kell szedni, mint a tájékoztatóban van.

Nekem is ciszta miatt kellett és nekem nem kellett szünetet tartani, hogy ne jöjjön meg.

2014. dec. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amikor megjön a menzid,felbontod a csomagot és beveszed az ELSŐ tablettát.Utána mindennap ugyanabban az időpontban EGYET beveszel,amíg el nem fogy a tabletta.


Nem tudom milyen fajtájút szedsz,de ha 21 tabletta van a csomagban,akkor 7 nap szünetet tartasz az utolsó tabi bevétele után,majd a 8.napon kezded a következő csomagot.És így tovább.

2014. dec. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Altforalle tabim van

Koszonom

2014. dec. 19. 11:19
 7/9 A kérdező kommentje:

Van itt feher tabi meg rozsaszin...

Elolvastam a tajekoztatot de en ezt nem ertem..

Hogy van?? :oo

2014. dec. 19. 11:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén, mit nem lehet érteni egy betegtájékoztatón?

"Egy buborékcsomagolás 21 db. Hatóanyagot tartalmazó sárga tablettát és 7 db. Placebo tablettát tartalmaz.

A két különböző színű filmtabletta található az Altforalle 3 mg /0,03 mg filmtabletta nevű készítmény buborékcsomagolásában.Egy buborékcsomagolás 28 tablettát tartalmaz.

Minden nap egy filmtablettát vegyen be az Altforalle 3 mg /0,03 mg filmtabletta nevű készítményből, szükség esetén kevés vízzel. A tabletta étkezés közben vagy attól függetlenül is bevehető, de a tablettákat minden nap közel azonos időben kell bevegye.

Ne keverje össze a tablettákat: a sárga tablettákat az első 21 napon, majd a fehér tablettákat az utolsó 7 napon szedje. Ezután a következő (21 sárga és 7 fehér tablettát tartalmazó) csomagot közvetlenül kezdje el szedni. Azaz a két csomag szedése között nem maradnak ki napok."

Ezt szerintem ennél egyszerűbben nem lehet leírni, de megpróbálom.

Megjön a vérzésed, beveszed az első rózsaszín tabit, majd szépen beszeded az összes többi rózsaszínt utána. Ha elfogyott, akkor kihagyás nélkül beszeded a 7 fehéret. Ha az is elfogyott, akkor szintén szünet nélkül elkezded a következő levél rózsaszín tablettáit.


Mondjuk nem értem, hogy ha magától csökkent a ciszta mérete, mi a francnak kell fogamzásgátló. De az orvos gondolom csak tudja, miért írta fel...

2014. dec. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, rózsaszín helyett sárga. Tehát megjön a vérzés, elkezded a sárga tabikat, beszeded az összeset belőle. utána a 7 fehéret, majd a következő levél sárgáival folytatod.
2014. dec. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!