Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló szedése közben...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló szedése közben néha enyhén zsibbadó végtagok - abba kellene hagyni?

Figyelt kérdés

Három hónapja szedek Mercilont, közben néha enyhén zsibbad a kezem vagy a lábam (nem tűszúrás-szerű, inkább olyan, mintha pókháló ragadt volna rá), általában rövid idő vagy max. egy nap után ez elmúlik magától. Előtte sose volt ilyen panaszom, ezért gondolom, hogy a tablettától lehet.

A tünetek kicsit erősebbek pl. menstruáció előtt és új levél kezdésekor, de mivel nem régóta szedem, gondoltam, hátha elmúlnak maguktól ha a szervezetem hozzászokik.


Tíz nap múlva kéne kezdenem majd a kövekező levéllel, de félek a trombózistól (hosszú ideig tartó ülés pl. megnöveli a kockázatát, és az ünnepek alatt többször is fogok utazni). Ráadásul egy közeli rokonom váratlanul elhunyt nemrég és lehetséges, hogy embólia következtében (ezt nem erősítették meg de nem is zárták ki, így lövésem sincs, hogy van-e örökletes hajlamom rá).


Sajnos nem biztos, hogy ebben a tíz napban eljutok a dokimhoz :( Egyébként szedtem már Mercilont kb. 22 évesen, és nem rémlik, hogy akkor bármilyen mellékhatása lett volna.


Mindenesetre a kérdésem, hogy tapasztaltatok-e már ti is ilyesmi enyhe zsibbadást, és ha igen, abbahagytátok-e a gyógyszert vagy elmúltak-e a tünetek maguktól?


Bocsi hogy hosszú lett és köszi előre is a válaszokat!


2014. dec. 8. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Én emiatt abbahagytam végül...Nekem a bal talpam-bokám kezdett érzéketlenné válni, a vádlim is zsibbadt,majd a térdhajlatom fájt is..szóval inkább abbahagytam


Nekem is volt,h elmúlt a zsibbadás-fura érzés,de aztán egyrejobban fájt.


Én abbahagytam azért is,mert nem volt épp komoly kapcsolatom.


Azóta óvszerrel védekezek(febr.óta) és semmi problémám.

2014. dec. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a tünetek valósak, de lehet az is, hogy a félelem generálja. Jól láthatóan parázol a fogamzásgátló trombóziskockázatot növelő hatása miatt, így szerintem annyit minimum érdemes megtenni (akár saját költségen is), hogy kivizsgáltatod magad arra nézve, hogy van-e genetikai hajlamod. Emellett pedig érdemes olyan készítményt választani, ami ilyen szempontból a legkevésbé kockázatos. (Milyet szedsz egyébként? Most is a Mercilont?)


Én a helyedben valószínűleg abbahagynám a levél befejeztével, utána kivizsgáltatná magam, és ha nincs extra kockázat és továbbra is tablettával szeretnék védekezni, akkor olyan készítményt választanék, ami minimalizálja a kockázatot.

2014. dec. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!