Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a véleményetek erről? (lent)

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről? (lent)

Figyelt kérdés

Egy hónapja szedek Symicia fogamzásgátló tablettát.tegnap szedtem be az utolsó szemet,most várom majd hogy megjöjjön. Ezek csak ilyen alap dolgok,írom a kérdést. Tehát kedden sajnos rosszul lettem és reggel hánytam,előtte való este fél11kor szedtem be a tabit. Ezután este újra hánytam egyszer,de az aznapi tabit a hányás után vettem be és azután már nem volt semmi. A kérdésem hogy,ha most elmúlik majd a menstruációm akkor kell e kiegészítő védekezés még a rosszúllét miatt?

A nőgyógyászom amúgy aztmondta hogy az első hónap után már nem kell,csak ez a bethség kicsit bezavart és nemtudom hogy ezmiatt csökkent e a tabletta hatása? És ha kell még kiegészítő védekezés akkor mennyi ideig?


2014. nov. 2. 16:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a hányás a tabletta bevétele utáni 4 órán belül volt, akkor a tablettát pótolni kellett volna 12 órán belül, gondolom ezt nem tetted meg, kvázi nézd úgy, mintha nem vetted volna be aznap a tablettát. Így érdemes egy hétig a kiegészítő védekezés :)


Tipp: egy levél tablettát tegyél félre majd, abból tudsz majd mindig pótolni, ha ilyesmi történik. Én elég szorongós vagyok, ezért gyakran van hasmenésem, ami hasonló eset, mint a hányás, így gyakran pótlom a tablettákat.

2014. nov. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!