Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kihagytam egy napot a gyógysze...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihagytam egy napot a gyógyszerből (Gestomix) pénteken és ma megjött a bajom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

pénteken kimaradt a gyógyszer, de többi napon bevettem időben

kivéve hétfőn, mert ma reggel vettem be tegnap este helyett utána láttam hogy megjött a bajom

most mit tegyek ?


2014. okt. 14. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Tegyél be egy tampont vagy betétet, és ezt ismételd míg elmúlik. Aztán legközelebb jobban figyelj, hogy mikor veszed be a gyógyszert. Ezek szerint ennél a fajtánál jobban számít, hogy mindig ugyanakkor veszed-e be.
2014. okt. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérdés, a péntekit simán kihagytad, vagy pótoltad? Ha nem, akkor ez a probléma. Lecsökkent a hormonszint, megjött a megvonásos. Mennyi van még a levélből? Bár én a helyedben odafigyelve végig szedném, viszont egész biztosan maximum kiegészítő védekezéssel lennék együtt a párommal, mert a hatását már kilőtted azzal, hogy pár napon belül kétszer is elfelejtetted bevenni időben.


Máskor pedig figyelj oda jobban. Így lehet gyógyszer mellett teherbeesni.

2014. okt. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

mindig figyelek, sose volt még ilyen :(

szombaton duplát kellett volna bevennem mer már mindegy

még 5 szem van a levélből, azt beszedjem ?

2014. okt. 14. 21:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Tehát szombaton bevetted a péntekit vagy sem? Ha nem, akkor a maradék 5 szemből csak 4-et szedj be, amennyinek kellene lennie ilyenkor. Ha pótoltad, akkor természetesen a maradékot, ahogy kell. Viszont kiegészítő védekezést mindenképpen alkalmazzatok. És mivel most jön a szünet, ezért azalatt végig kiegészítő és a következő levél első hete után (tehát kb a 8. tablettától) leszel megint egészen biztosan védett.


Viszont a tájékoztató szerint ha jól rémlik úgy van, hogy ha a harmadik héten hagyod ki és túlléped a 12 órát akkor nem kell pótolni, hanem el kell kezdeni a 7 napos szünetet, és azután folytatni a szedést, ahogy kell. Ezzel ugyan eltolódik a menszesz napja, de valamit valamiért. De ha jól számolom a péntek még a 2. héthez tartozott.

2014. okt. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2. héten nem vettem és duplát kellett volna szombaton de nem pótoltam be a péntekit

most hátra van még szerda csüt péntek és szombat

vasárnap hétfő kedd bevettem... szóval most már bekéne vennem a maradékot ? !

2014. okt. 14. 22:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, most még be kell szedned a szerda, csütörtök, péntek, szombatit mivel így kell szedni és azért vérzel, mert a péntekit nem pótoltad. Ha szombaton bevetted volt a péntekit, akár együtt a szombatival egy időben, akkor lehet nem jött volna meg. De mindenképpen be kell szedned a maradék 4 darabot. (a kimaradt péntekit rakd el, dobd ki, de ne vedd be.)


És védekezzetek óvszerrel, mert nem hat 100%-osan a gyógyszered, tehát teherbe eshetsz ha nincs szerencséd.

2014. okt. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!