Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tini fogamzásgátló mik a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nicsnevem kérdése:

Tini fogamzásgátló mik a mellékhatások?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és szeretnék venni tini fogamzásgátót csak félek hogy nagyon elhizom és szüleim rájönnek majd hogy szedem és ezt nemszeretném . van e esély rá hogy nem hat vagy hogy nem hizok el ?

2014. szept. 24. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Vannak jó és rossz mellékhatásai. Egyik volt osztálytársamnak szép tiszta lett tőle az arcbőre. De egy másik meg annyira meghízott , hogy azóta se tudta leadni. Kb. 15-16 éves korában kezdte el szedni most pedig 22 éves és bár adott le pár kilót de még mindig kövér. De van olyan is akinek nincs semmiféle feltűnő változása a testén.
2014. szept. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szinten 16, egy evig szedtem majdnem, de mar nem birtam. Szinte minden reggel rosszul voltam, neha annyira hogy hanytam is. Az elso honapban szinte vegig meglesz a havid, ossze vissza fogsz verezni, lehet hogy kijonnek a pattanasok,lehet sima lesz a borod, en szedtem fel par kilot, bar az kellett is, igy lett egy kis alakom.:)
2014. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pedig érdemesebb anyudnak tudni róla, ha rosszul leszel pl. illetve elég drága mulatság, pénz pedig arra is kell meg ha jó dokit akarsz, akkor a magándokira. Nekem volt hogy ő ment el a receptért mert suliba voltam, tanácsot adott, ő is szedett.

Hatni hat, csak lehet mellékhatása, akkor nem hat ha hánysz/hasmenésed van/ nem veszed be/ olyan gyógyszert veszel be ami kiüti. A hízás genetika és reakció kérdése. Ezt sajnos ki kell tapasztalni.


Én 16 voltam amikor elkezdtem, negatív mellékhatása nem nagyon volt, magas hormontartalmút szedtem akkor is. A bőröm szebb lett, a hajam kevésbé zsírosodott, ledobtam egy 10est(elvileg híznak a magas hormontartamútól), rövidebb lett a menstruációm (ami megvonásos vérzés), és kiegyensúlyozott a hangulatom. Ugyanúgy fájt viszont és erős volt, de rövidebb ideig, illetve fejfájós lettem, sőt féltékenyebb típusú nő lettem. Egy váltás és ennyi, jelenleg is magasat szedek amúgy, de nyoma sincs az eddigi negatív dolgoknak, még rövidebb és kevesebb vérzés és jó kedvű vagyok.

A libidóról annyit hogy fejben dől el, 4 éve szedek gyógyszert, volt amikor nem kívántam a szexet, a gyógyszerre fogtam, szakítottunk más miatt és később másért megőrültem... Erről ennyit. A kapcsolaton és rajtad, a hatásokon múlik minden. Sokan kb fél év után döntenek a gyógyszer mellett, elkezdik és a kapcsolat pont a holtpontra jut 8-9 hónap körül, ráfogják a gyógyszerre hogy amiatt nem kívánják, pedig nem, csupán jönnek a viták, változások stb...(a környezetemben tapasztaltak alapján írom, kivétel mindig van!!!!)



Nekem amikor először bevettem két nappal volt hosszabb az amúgy is hosszú menstruációm. Két nap pecsétlő volt, utána soha többé semmi ilyen gond.

Amikor középidőben véreztem és csúnya lett a bőröm, váltani kellett és ennyi. Most 20 vagyok és szedem.

Ha van kérdésed, írhatsz nyugodtan.

2014. szept. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!