Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Surgos! Felreinformalt a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Surgos! Felreinformalt a dokim a tabletta szedesevel kapcsolatban, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A nogyogyogyaszom kiirt nekem valamilyen uj fogamzasgatlo tablettat, Elizette a neve. Annyit mondott rola, hogy vegyem be minel hamarabb, es arra figyeljek, hogy minden nap ugyanakkor (ez 2 napja -ma lenne a 3.- fel 9-et jelent). En kivaltottam, es ugy is tettem, meg aznap este bevettem. De ma reggel elgondolkoztam es beleolvastam a betegtajekoztatoba, miszerint a menstruacio 1. napjan kell bevenni, es akkor azonnal hat, vagy a 2.-3. napon, es akkor csak kesobb. Felhivtam egy orvos baratnomet, es azt mondta, ehhez a terulethez nem igazan ert, de szerinte hagyjam abba most es kezdjem ujra, mikor megjon, majd az utolso 2 nap nem lesz tabim es akkor vigyazzunk mas modszerekkel, mig nem kezdem el az uj levelet. De akkor is ott lenne az a 2 nap kihagyas... es ez esetben hany napig ne szedjem? a szokasos 7, vagy 9?

Nem mellesleg a baratnonk azt is mondta, hogy ismeri az orvost, es sem szakmailag sem emberileg nem ajanlja, hamarabb kellett volna hivni...

Valaki, aki ert hozza, mit tegyek most? Szedjem tovabbra is, hatni fog? Vagy hagyjam abba?

Elnezest, hogy hosszu lett...

19/L


2014. szept. 20. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Orvostól érdeklődj ilyen ügyekben, hacsak nem egy névtelen válaszolón akarod leverni a problémáidat, ha gyerek lesz a dologból.
2014. szept. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazad van... Azt nem tudom meg, hogy ma bevegyem-e meg vagy sem.
2014. szept. 20. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem is a menstruáció első napján kezdd el szedni, de válts ki egy újabb levéllel, és pótold a 2 kimaradtat is. gondolj bele, ha akkor nem szeded, az olyan, mintha elfelejtetted volna két napig. és sürgősen keress új dokit.
2014. szept. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom! Ez lesz akkor... szerencsere meg van idom, de akkor ma abbahagyom, es addig meg erdeklodni fogok jobb dokinal.

Ja, ha ez nem lenne eleg, olvastam, hogy vervizsgalatot szokas csinalni egy ilyen elott... En csak egy kerdoivet kaptam, megkerdezte, milyen betegsegek voltak a csaladban. Mondjuk azt tudom magamrol, hogy szerencsere tenyleg nem vagyok hajlamos trombozisra, stb.

Es ha most abbahagyom, mikor fog nagyjabol megjonni? Jelentkeznek a "megvonasos tunetek" 2 tabletta utan is? Vagy ez emberfuggo?

2014. szept. 20. 20:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne hagyd abba. Szedd végig a levelet, de ebben a hónapban használj óvszert. Következő hónaptól véd.
2014. szept. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!