Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Csajok, hogy van ez? (lány...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csajok, hogy van ez? (lány vagyok)

Figyelt kérdés
Ha hőmérőzni kezdek akkor hány C-fok nál veszem észre hogy onnantól óvakodjak a páromtól, mert nem akarok még véletlen sem teherbe esni. Azért szeretném ezt is elkezdeni.Kérlek segíííts :)
2010. jan. 14. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A hőmérőzés akkor jó, ha teherbe akarsz esni. Ha el akarod kerülni, akkor nagyon nem megbízható.


Nem olyan egyszerű ez. Minden reggel meg kell mérned az ébredési hőmérsékletedet és rőgzíteni. (pl. www.ciklus.hu a legegyszerűbb, mert az rajzol automatikusan görbét is). Még mielőtt kikelsz az ágyból, ha csak pisilni szaladsz ki, már nem lesz megbízható a mérés. Peteéréskor lezuhan a hőmérséklet. Nem SI szabvány, hogy hány celziusznál van peteérés, hanem a te saját alaphődhöz képest lezuhan. Kb. így működik.


DE! Mégegyszer hangsúlyozom, ez a módszer önmagában nem alkalmas fogamzásgátlásra!


Ha a párod nem nyúl hozzád mondjuk a peteérés környékén pár napig, az még marhára kevés! Ha a peteérés előtt egy héttel belédélvezett, akkor simán lehet még benned életben kiskatona, aki a kiszabaduló petére vár! Szóval sokra nem mész azzal, ha KONKRÉTAN pereéréskor nem szexeltek.


Nem győzőm elégszer mondani, hogy a hőmérőzés arra való, hogy könnyebben összejöjjön a baba. A reciprok alkalmazása nem alkalmas a terhesség megbízható elkerülésére!!!!

2010. jan. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a hőmérőzés nem valami jó megoldás. Ugyanis 2 vagy 3 nap van egy ciklusban, amikor nem kell óvakodnod. Meg 30 olyan, amikor teherbe eshetsz. Bár ha nagyon önmegtartótatók vagytok és kibírjátok, hogy havonta 2 nap van csak szex... én belebolondulnék. Miért nem használsz valami korszerűbb és megbízhatóbb módszert? (mondjuk én a párommal a megszakított közösülés mellett döntöttem, mert ugyan nem tervezünk még babát, de ha mégis összejön, akkor sincs baj, örülünk neki. Ha ti is ebben a helyzetben vagytok, inkább ez ajánlott, mert bármikor alkalmazható :) )
2010. jan. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! A hőmérőzés igenis tökéletes kiegészítő védekezés. Na most hőmérőzésnél előre nem lehet jelezni mikor lesz peteérés, csak akkor látod meg, amikor hirtelen felmegy a hő, majd leesik. Azonban ha 3-4 cikluson keresztül mindig ugyanakkor lesz a peteérésed, akkor látni fogod, hogy mikortól kell óvakodni. Peteérés előtt 3 nappal már nem érdemes együtt lenni, de mindenképp kell mellé más védekezés is, mert önmagában nem túl biztonságos, sosem tudni meddig életképesek a spermák, egyénenként változó, volt akinek peteérés előtt egy héttel is sikerült teherbe esnie, persze ők szerették volna a babát :) Másrészről a ciklus.hu, ha kéred küld figyelmeztetést a közelgő peteérésről :)
2010. jan. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
jól mondja az utolsó, lehet tökéletes KIEGÉSZITŐ VÉDEKEZÉS, de ha csak ezt hasznalod, akkor inkabb keszulj fel egy gyerekre.
2010. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!