Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nem jön meg tablettaszünetben....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem jön meg tablettaszünetben. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Három hónapja szedek Symicia fogamzásgátló tablettát. Az első két hónapban a tablettamentes napok 4.napján jött meg. Most lenne aktuális a harmadik havi adag után a menstruáció kezdete, de nem jött meg. Minden tablettát bevettem, egyedül az első héten az egyiket kicsit késve, méghozzá nem este 9-kor hanem reggel 9-kor. Az van írva, hogyha 12 óránál nem többet késünk, akkor semmi teendő nincs. Viszont én ezt az órára pontos dolgot nem hiszem el, hiszen a szervezetem úgysem tudja, hogy hoppá, eltelt 14 óra akkor mostmár nincs védelem alatt. Tapasztalatok esetleg? vagy vélemény? Eléggé megijedtem. 17/L

2014. júl. 17. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Van, h természetesen is kimarad egy menzi, de mivel T gyógyszert szedsz, keress fel egy orvost, mert lehet, h nem az a megfelelő gyógyszer a számodra.
2014. júl. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Buta vagy kérdező.

A szervezet pontosan tudja, mikor csökken le a hormon szintje, visszacsatolás, feed-back mechanizmus, ha lecsökken, elfogy, kérné a következő adagot, csak te nem pótoltad, csak ugye kéne egy kis biológia tudás is. Ha 12 óra van beleírva, akkor az azért van, mert annyi ideig megtartható az a hormonszint, ami elegendő ahhoz, hogy ne ess teherbe. Ezt tesztekkel kísérletezték ki, nem a te gondolkodásod szerint.


Három hónap egyébként is semmi. Ha elolvastad volna a betegtájékoztatót, tudnád, hogy a szervezetnek idő kell, amíg beáll a hormonháztartás, amit a tabletta megváltoztat. Annyi ideig természetes, ha késik. Ha szexeltél, miután késtél annak az egy tablettának a bevételével, akkor lehetséges, hogy terhes vagy. Ezt orvos tudja megmondani, de ha következő cikluskor megjön, semmi nem történt.

2014. júl. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!