Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló felírásához...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló felírásához szükséges-e anyukám jeléenléte/beleegyezése 16 éves korban?

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
18 éves kor alatt igen.
2010. jan. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A francba:s De azért köszi a választ:(
2010. jan. 4. 15:56
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy tudtam, hogy nem, szóval várd meg, míg valami hozzáértő(bb) válaszol. ;)
2010. jan. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. hidd el az óvszerrel sokkal jobban jársz ! nem hízol meg(nem minden esetben hiznak tőle az igaz), nem borul fel a hormonháztartásod. ráérsz majd később gyógyszert szedni hidd el ! én csak 18 évesen kezdtem el szedni de megbántam...
2010. jan. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
ja és második.... rosszul tudtad. lehet hogy a piacon meg lehet venni, de orvos nem írja fel 18 éves kor alatt. aki tényleg orvos, és nem csak annak mondja magát.
2010. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
tényleg jobb, ha óvszert használsz. meg mellé pharmatexet, h ne legyen gond, ha kiszakad. amugy én is tablettapárti vok, de nem 16 évesen kezdtem.. :S
2010. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Oké, elnézést, akkor nem írja fel.

Egyébként én is a gumit javaslom, 16 évesen nem kell felborítani a hormonháztartásod.

2010. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

hülyeség, nem kell engedély, nekem se kellett és én is 16 voltam - bár én elmondtam anyámnak, mert egy az, hogy én nem tudom kiváltani, kettő meg, hogy jóban vagyunk.

és az se igaz, hogy feltétlen meghízol a gyógyszertől azért, mert valaki, aki rossz orvosnál volt és rossz gyógyszert kapott, azt mondta.

16 éves korom óta szedem a gyógyszert, 18 vagyok, és semmi bajom, egy kilót nem híztam a gyógyszer miatt (a karácsonyi zabálásról meg nem kell beszélni, de azt hiszem, az egyértelmű).

sőt, van, akinek a pattanásait és a görcseit is elmulasztja - nekem mondjuk ont nem, de 11 éves korom óta menstruálok, és 16 éves koromra se állt még be, és a gyógyszer annyira "megregulázta", hogy szinte percre pontosan jön meg.

egyébként eleinte én is gumit használtam, de egyszer kiszakadt, és rohanhattam Szolnokra hétvégén a kórházi ügyeletre, hogy írjanak ki nekem esemény utánit. persze megkaptam fűt-fát, hogy miért nem védekeztem, hiába mondtam a dokinak, hogy mi a helyzet... aztán amilyen idegállapotban voltam, leüvöltöttem a fejét kb. harmadjára, hogy fogja már fel úgy igazán, hogy attól, hogy 16 vagyok, még felfogom, hogy gumit kell használni, de KISZAKADT bakker... aztán a végén még én voltam a szemtelen >_<

na azután az első dolgom volt, hogy gyógyszert írattam fel, mert azt az ideget nem akarom még egyszer átélni...

igazából magában a gyógyszer se 100% (sőt, semmi), de én valahogy nagyobb biztonságban érzem magam azzal...

2010. jan. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ja, és nem "piacon" vettem a receptet, és nem is SZTK-s orvos írta fel, elég nagy hírű magánorvosnál voltam.

anyuval mentem, de őt nem is látta a doki, kinn várt a váróban.


[előző voltam]

2010. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a fogamzásgátló felírásához sosem kell szülői beleegyezés vagy minimum életkor, az orvosnak kutyakötelessége felírni akár már a 14 évesnek is ha azt akarja, ez 100%. ez védekezési eszköz, nem fű vagy szesz.... ha nem akarja felírni keress másik orvost. és akkor most jön az a része hogy 16 évesen gondold meg hogy akarod-e bombázni a szervezeted hormonokkal.
2010. jan. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!