Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Valaki elmagyarázná nekem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki elmagyarázná nekem hogy ezek a gyógyszer nevek mit takarnak?

Figyelt kérdés

DICLAC 75 MG RETARD TABLETTA

KLION-D 100 HÜVELYTABLETTA

KLION 250 MG TABLETTA

DECIORA 3 MG/0,02 MG FILMTABLETTA


arra gondoltam, hogy melyik mire szolgál? most fogok először gyógyszert szedni a rendszertelen menstruációm miatt és megszeretném tudni, hogy melyik mi? Előre is köszönöm!


2014. jún. 12. 20:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

ugyis doki fogja felírni neked :)

majd ha megkapod a receptet, akkor ráérsz elolvasni neten a betegtájékoztatót, tudtommal ezek mind vénykötelesek


klion biztosan, ezt akut gyulladásos, fertőzéses megbetegedésekre szokták felírni

deciora egy fogamzásgátló, ezt lehet fel lehet írni rendszertelen mensire, azért szokták, h a szervezet hozzászokjon egy bizonyos rendszerességhez, h később lehessen a páciensnek babája

diclac akut gyulladásokra szokták szintén felírni, de nem nagyon hallottam olyat, h nőgyógyászati gondokra felírták volna (én sem tudhatok persze mindent), ez inkább reumás, ízületi bántalmakra való

2014. jún. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

tenyleg nem tudsz mindent.

foggatlo. abbahagyasa utan is felborul a ciklus, foleg h alatta se igazi van, igy nem lesz tole terhes az ember. bar nem lehetetlen, de kellhet hozza hormonkezeles osztrogendominanciat okoz, es ellensulyizni kell progeszteronnal. ebben a gyogyszerben mondjuk jok az aranyok.


ehhez patikus se kell, a valaszokhoz sem, eleg a google.

2014. jún. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

de te sem... ő legalább bevallja ;)


egyébként tényleg írnak fel fogamzásgátlót olyanoknak, akiknek nem jön meg vagy rendszertelen a vérzésük

és nem csak azért, hogy legyen valami, hanem tényleg azért, hogy utána lehessen gyerekük (ez tény)


rendszertelen vérzésre ezek közül neked maximum az előbb említett fogamzásgátlót írja fel az orvosod, de nem biztos, hogy pont ezt a fajtát

2014. jún. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

a fogamsázgátló csak megszüntetni a tüneteket, de attól még ott van a baj...

nézz már utána :)pl. mi történik gyógyszer abbahagyása után.

2014. jún. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

te meg nézz utána annak, hogy akinek nincs vérzése (ergo nincs esély gyerekre) az miért kap fogamzásgátlót


legjobb barátnőm azért szedi, hogy később lehessen gyereke

neki 1 évben kb 2 vérzése volt és ha nem szedne fogamzásgátlót, akkor a nőgyógyász szerint nagyon kicsi esélye lenne később egy gyerekre (sőt még így is kicsi az esélye, de nem tudom, hogy hogyan, de a tabletta segíteni fog neki)

mivel ezt nőgyógyász mondta, így neki előbb hiszek, mint neked ;)


abban persze igazad van, hogy a tabletta bekavar, meg hogy nem igazi menstruáció...ez tény

viszont, akinek abszolút nincs vagy tényleg csak 1-2 van évente, azoknak ajánlott hormonkészítményt adni

2014. jún. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!