Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kihagyott fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihagyott fogamzásgátló esetén lehet bevenni 72 órás tablettát? Részletek lent.

Figyelt kérdés
A szilveszter esti nagy kavarodásban elfelejtettem bevenni a fogamzásgátlót. Másnap reggel (12 órán túl) szeretkeztünk a párommal, és jóval utána jutott eszembe, hogy előző este el lett felejtve a tabletta. A tájékoztatón azt írják, hogy 12 óra után csökken a hatása. Nem merek kockáztatni! Lehet ilyen esetben kérni 72 órás tablettát, nem "ütik" egymást a fogamzásgátlóval? Lehet hogy túlaggódom a dolgot és nem lenne semmi, de tényleg nem akarok bajt. Köszi a válaszokat előre is! (22/L)
2010. jan. 1. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyek el a nőgyógyászhoz és neki is mondjátok el az esetet. De szerintem igen lehet. Nem 100%.
2010. jan. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A 72 órás tablettát orvos írja fel, vele kellene megbeszélni. Egyébként lehet, nyugi. Csak siess!


És ne szabadkozz, tényleg lehet, h nem lenne baj... és ha mégis? Én nem kockáztatnék, olyan ez, mint egy kicsit lyukas koton...

2010. jan. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, a probléma csak az, hogy szombaton hol találok egy dokit...? (nemrég költöztem és senkit sem ismerek erre)

A gyógyszertárban vajon tudnak segíteni? Tudom hogy vényköteles a gyógyszer, de SOS helyzetben kiadhatják...? Valakinek van erről tapasztalata? Kösz a válaszokat, megerősítettetek hogy ne vegyem félvállról.

2010. jan. 1. 21:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet együtt szedni őket!! Nem fogj felirni az orvos sem ha elmondod neki h fog.gátlot szedsz..és szerintem mondd el mert kitudja miylen mellékhatások jelentkeznének.
2010. jan. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hányadik héten voltál?

1.hét: védekezzetek 7 napig más módszerrel is, és nem lesz gond

2.hét: ilyenkor nem probléma, ha kihagysz egy szemet

3. héten: vagy védekezzetek 7 napig más módszerrel, vagy ne tartsd meg a szünetet!

Nagy valószínűséggel az orvos sem fogja javasolni, hogy bevegyél egy 72 órásat, hisz már a fogamzásgátlóban is van hormon, a 72 órásban meg egy lórúgásnyi!

A patikában még "SOS" esetre sem fogják kiadni recept nélkül!!!

2010. jan. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Felhívtam egy ambulanciát, elmondtam mindent, ők mondták hogy mindenképp vegyek be tablettát, háziorvos (idegen..) felírta... úgyhogy remélem mostmár minden rendben lesz :)
2010. jan. 2. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!