Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta? Hogyan?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta? Hogyan?

Figyelt kérdés
tehát,még szűz vagyok de már szeretnénk lefeküdni a barátommal,elsőre óvszerrel persze,de később szeretnék tablettátt szedni,a baj csak az hogy még nem voltam nőgyógyásznál,19 éves vagyok,csak akkor terveztem menni ha már élek szexuális életet..mennyivel az első szex után ajánlatos elkezdeni tablettát szedni?jobb mint az óvszer? és hogy működik,felírja az orvos,utána minden hónapban új receptet kell kérni?az ára kb mennyi?köszi a válaszokat

2014. máj. 28. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem az első szex után kell elmenni a nőgyógyászhoz, hanem előtte. Hogy mennyi, az attól függ, milyet ír fel. Először 1 havi adagot ír, de ha beválik, akkor 3 havit.

Kényelmesebb, mint az óvszer, csak ne felejtsd el bevenni. Nemi betegségektől nem véd, ezt nyilván te is tudod. A menstruáció kevésbé lesz fájdalmas és sokkal kevesebb és kiszámíthatóbb lesz. De a hormonokat rendesen megkeveri.

2014. máj. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első szex előtt elmenni? Mégis miért??? Hogy meg se vizsgálja?
2014. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazából mikor kezded el szedni, de dokival megtudod ezt beszélni. Számomra jobb mint az óvszer. Felírja a doki 3 hónapra vagy akár fél évre. Így nem kell minden hónapban menned íratni. Az ára változó de jobban megéri mint az óvszer. Az én gyógyszerem 4500-5000 körül van, de 4000-től 9000-ig kb minden árban van.
2014. máj. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már miért ne vizsgálná meg? Épp aktuális lenne egy rákszűrés...

Azonkívül az én időmben (9 éve kezdtem el szedni), még vérvételre is elküldtek, mert a vérből vizsgálják a trombózisra való hajlamot. Úgyhogy az első szex előtt nyugodtan menj orvoshoz és kérj fogamzásgátlót. Attól sem lesz semmi bajod, ha netalán megvizsgál.

2014. máj. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!