Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért lett hirtelen ilyen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett hirtelen ilyen rendszertelen a menzeszem?

Figyelt kérdés
Múlt hónapban 13-án kellett volna megjönnie, ehelyett 22-én jött meg, akkor ráfogtam arra hogy sokat stresszeltem (érettségi, sok volt a konfliktus). Most úgy számoltam hogy 20-a körül kell megjönnie, most van 28., még mindig semmi, de tegnap már görcsölt a hasam, mégsem jött meg. A barátommal mindig védekezünk, viszont szokott olyan lenni, hogy az elején pár percig nem vesz fel óvszert, de az tényleg nagyon kevés idő, utána mindig felveszi. Lehetek terhes, pl előváladék vagy nem tudom, vagy valami más miatt késik? Ja, még annyi hogy most kezdtem el naponta kávét inni, hallottam olyat is hogy az életmód változás miatt is késhet.
2014. máj. 28. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen okoskám, lehetsz terhes még ha csak pár percig is volt gumi nélkül... Ilyeneket sose fogok megérteni! Ha nem szeretitek gumival akkor miért nem szedsz gyógyszert és nem kell idegbetegeskedned ezen...

Ezt a kávé nem befolyásolja. Az életmódváltozás alatt ink. a több sportot, fizikai munkát, diétát értik..

2014. máj. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia! Ha egyéb tüneted nincs, akkor szerintem simán lehet a stressz miatt is. Ha van más probléma is, pl. szőrösödés, pattanásos bőr, édesség utáni sóvárgás, akkor sajnos lehet hormonzavar miatt is, ekkor mindenképp orvoshoz kell fordulni. Nekem volt régen, hogy csak a stressz miatt kimaradt teljesen 1-1 menzeszem. Tavaly viszont PCO-t állapítottak meg, ekkor 3 hónapig nem jött meg, hullott a hajam, pattanásos bőr plusz falásrohamok.. :( Én is amikor tanulok, stresszes vagyok vagy nem bírok rendesen enni, vagy stresszevővé válok, ilyenkor is volt már régebben, hogy rendszertelenül jött meg. És én is többször voltam úgy pasival, hogy az elején gumi nélkül, utána gumival vagy nem bennem ment el, és ettől (szerencsére) nem lettem terhes. Persze, tudjuk, hogy ez nem a legbiztonságosabb védekezési mód, de igaz, hogy úgy sokkal kellemesebb :) és szerintem ha kellő óvatossággal csináljátok, tehát figyeltek, hogy véletlenül se élvezzen beléd a srác, akkor nem hiszem, hogy baj lehetne. Gondold át, hogy a Te esetedben mi jöhet szóba, van-e más panaszod, vagy nem fogytál-e esetleg a stresszes tanulós időszak alatt, ha szükséges mindenképp fordulj orvoshoz, de remélem csak a stressz miatt van! :)Illetve, ha mégis aggódnál, hogy baj lehet, akkor egy terhességi tesztet érdemes megcsinálni, pár száz forintért lehet kapni a gyógyszertárakban, vagy a drogériákban is pl Rossmann, mert ha ne adj' isten baj van, akkor jobb, ha minél előbb kiderül. De szerintem a Te esetedben nagy valószínűséggel, nem lesz ilyen gond, akkor pedig megnyugodsz a terhességi teszt után, és ha legalább ezen nem kell görcsölnöd, hamarabb megjöhet, én így is jártam egyszer régebbben :) Remélem tudtam segíteni!
2014. máj. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
2. vagyok. "Miért nem szedsz gyógyszert?" Hát én a fogamzásgátlóktól csak beteg lettem, ha nem muszáj, az ember ne tömje magát feleslegesen hormonokkal, főleg ha, gondolom 18 évesen, még nem élnek olyan rendszerességgel nemi életet, mint mondjuk akik élettársi kapcsolatban élnek, nem kell hazavágni a jól működő hormonrendszerét már ilyen fiatalon. Mondom ezt úgy, hogy hozzám is mindig fogamzásgátlót vágtak a nőgyógyászok, ezek után lett PCO-m, meg sokszor feszült, dagadt a lábam, nyomott voltam, sokkal kevésbé tudtam koncentrálni. Rajt van a tájékoztatón, hogy a bogyó ciszták kialakulására hajlamosít. Persze tudom, hogy a stressz meg a szar étkezés is jelentősen hozzásegít, szóval nem akarom magam felmenteni, de sajnos a saját bőrömön tapasztaltam meg, van aki érzékenyebb a fogamzásgátlóra. Persze egyszerűnek egyszerű, főleg a pasik szempontjából.
2014. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Segítettél, köszi szépen :)
2014. máj. 28. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!