Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Előfordulhat pecsételő vérzés...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előfordulhat pecsételő vérzés ha kihagyom a 7 napos gyógyszerszünetet?

Figyelt kérdés

Nyaralások, egyéb programok miatt most nagyon nem örülnék a menstruációnak és így ki akarom hagyni a szünetet(belarát szedek). Ez nagyon felborítja a rendszert és jelentkezhet rendellenes vérzés? Mert ha igen akkor az is elég kellemetlen!

Légyszi, akik már csináltak ilyet írják le a tapasztalataikat! Köszi!


2008. júl. 28. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, mert a tabi mellett ez a vérzés nem rendes mensi, hanem úgynevezett megvonásos vérzés. Amikor szünetet tartasz, megvonod a szervezetedtől a tabi által bevitt hormonadagot és ennek hatására kezdesz vérezni. Tehát nem szabad, hogy pecsételő vérzésed legyen. Akkor ott valami nincs rendben és dokihoz kell menni. Amúgy pedig nem nagyon ajánlják, hogy így kihagyjuk a szünetet, de nem hinném, hogy nagy baj lenne belőle. Ha nem tudod megoldani, hogy eltolod egy-két héttel (mert tovább tart a nyaralás vagy akármilyen okból), akkor ne tarts szünetet. De ne csinálj sokszor ilyet, mert abból már lehet baj.
2008. júl. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előfordul hogy ugyanúgy megjön a menszi mint szokott annak ellenére hogy folytattad a köv levelet kihagyás nélkül, szóval ez sem 100%-os megoldás.
2008. júl. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez komoly hogy akkor is megjöhet ha szedem tovább a tablettát?:s
2008. júl. 29. 13:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Én már próbáltam kihagyni vérzést, Mercilont szedtem. Folyamatában ettem tovább a tablettát és nem közvetlen a kihagyott szünet napjaiban, de kb egy héttel utána lett egy elhúzódó pecsételő vérzésem, ami nagyon kellemetlen volt. (Sokáig tartott és össze-vissza jelentkezett, csak a következő szünet és normál vérzés után múlt el.)

Aztóta inkább "csalok" és ha nagyon olyan a program néhány nappal tolom. (Vagyis előbb abbahagyom 2-3 nappal, hogy előbb jöjjön meg, vagy tovább szedem még 2-3 nappal.)

Oké, tudom ez nem a legfair-ebb megoldás, de ebből még sosem adódott porblémám. Szerintem félévente végveszélyben belefér....

2008. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
huh! Akkor lehet hogy én is inkább tolni fogom pár nappal. De ha most tovább szedem mondjuk 3 nappal akkor a következő hónapban ugyanennyivel hamarabb abba kell hagynom, nem? Hogy ne kavarodjon nagyon össze a szedés és nyomon tudjam követni hol tartok...
2008. júl. 29. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!