Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Többek között mire szedik a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Többek között mire szedik a fogamzásgátló tablettákat?

Figyelt kérdés
Először is bocsi de egy női dolgokban maximálisan analfabéta fiú vagyok. Mégis érdekel a dolog. Nők szednek fogamzásgátló tablettát. Ez a menstruáció szabályozására is jó? Vagy csak akkor szedik ha szexuális életet élnek és nem akarnak teherbe esni? És ha mondjuk szedi akkor nem is vérzik ha menstruál, vagy nem is menstruál?
2009. dec. 28. 01:52
 1/8 anonim ***** válasza:
ha szedi, akkor nincs menstruáció, csak megvonásos vérzés. nincs peteérés, a tabi leállitja azt az egész folyamatot. legtöbbször azért szedik, h ne legyenek terhesek, de van olyan, h vkinek annyira fáj, amikor megvan, h ezt szedi, és akkor nem fáj annyira.
2009. dec. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A bogyó az egy stabil hormonszintet állít be. Így minden hormonális problémára megoldás (na jó, majd minden)
2009. dec. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ok, mert van barátnőm pár hónapja (ő az első :) ) és hát elég sokat vagyunk együtt de még soha nem vettem észre hogy meglett volna neki, és ez elég furcsa. vagy lehet hogy véletlenül épp azokon a napokon nem értem hozzá? nem olyan nagy rá az esély...
2009. dec. 28. 01:57
 4/8 anonim ***** válasza:
nem kell neki bejelenteni, h megvan, nem?? biztos, h menstrual. ha nem, akkor terhes.
2009. dec. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagy még annyira fejletlen kiscsaj, hogy meg sem jött neki!
2009. dec. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elsősorban terhesség ellen, beáll tőle a mensi (kiszámíthatóbb lesz), ráadásul nekem a pattanásaim is eltűntek tőle.
2009. dec. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ugyanúgy menstruál az aki fogamzásgátlót szed, csak nem menstruációs vérnek, hanem megvonásos vérzésnek hívják. de azis ugyanúgy vér, és ugyanúgy minden hónapban jelentkezik.

foggátlót szedhetnek teherbeesés megakadályozására, menstruáció beállítására (akinek nagyon rendszertelen), pattanásokra, túlzott szőrösségre, fájdalmas menstrucáióra.

2009. dec. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

hát a kommenteddel kapcsban: nekem volt olyan, hogy a vérzés csak 2-3 napig tartott, és akk pont nem találkoztam a barátommal véletlenül, vagy nem kerültünk olyan helyzetbe. a barátomnak tehát kb fél évig fogalma sem volt, hogy mikor menstruálok, és nemtom, valahogy így tartottam jónak, tiszta hülyeség, gondolom attól féltem, h akk nem nyúlna hozzám, ha meglenne, vagy másképp bánna velem.

de aztán elkezdtem szedni a tablettát, ami ahogy az előzők írták szépen napra pontosan beállította a vérzésemet. így aztán nem nagyon lehetett tovább elhallgatni :D mivel monjuk minden 4. szerdán 11.30kor megjött.

ha nem nagyon vágod ezeket a dolgokat, hidd el, a barátnőd is szívesen felvilágosít. nyugodtan kérdezz rá, amit nem értesz, lehet h neki is lesznek kérdési a "fiús dolgokkal" kapcsolatban.

2009. dec. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!