Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A barátnőm fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm fogamzásgátló tablettát akar szedni. Hagyjam neki?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva én eléggé ellene vagyok, nehogy később baja legyen belőle. Állítása szerint 6 évig szedte és semmi baja nem volt. Érdekelne, hogy milyen mellékhatásai lehetnek a tablettának a szedés közben esetleg azután, hogy abbahagyta?

Már egyébként másodszor szakadt ki az óvszer szex közben, elvileg ma fog bevenni megint egy eseményutánit. Óvszer nélkül jobban élvezném én is, de nagyon féltem az Ő egészségét. Mit kellene tennem?



2014. máj. 12. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:

hidd el, hogy az eseményutáni sokkal nagyobb károkat okoz, mint ha rendszeresen szedi a tablettát, ezért is mondják, hogy félévente max 1szer... főleg, ha már korábban 6 évig szedte, akkor miért ne szedhetné megint?

a mai gyógyszerek legtöbbjében már nincs az a rizikó, hogy idővel meddő lenne (már persze, ha elég nagylány már ahhoz, hogy szedje, úgy értve, hogy a fejlődése rendben van), annyi, hogy beleszól a test természetes hormonális ingadozásaiba, ami persze, fontos a nő életében, de én tapasztalataim alapján egyelőre még nem érzek negatív eredményt. vannak, akiknek veszélyesebb, mert eleve nem bírja a májuk a megterhelést, vagy trombózisra hajlamosak, de ha a barátnőd 6 évig szedte már korábban, akkor elvileg nem kéne gondnak lennie.


és megjegyzem, neked semmit se kellene tenned, mert igaza van a barátnődnek: ha nem tudsz egy gumit rendesen felhúzni és normálisan használni, akkor természetes, hogy inkább tablettára váltana.

2014. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
viszont már pár hónapja abbahagyta. kb 4-5 hónapja.
2014. máj. 12. 12:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Talán, ha megtanulnád használni az óvszert, akkor nem akarna váltani...

[link]


Igen, szar a tabletta. Kikapcsolja a természetes ciklust, komoly mellékhatásokat okozhat. Bizonyos esetekben akár meddőséget is. Olvass el egy random tájékoztatót, meg fogsz lepődni:

[link]


Ugyanakkor a tabletta ezerszer jobb, mintha a te inkompetenciád miatt folyton sürgősségi tablettára szorulna.


Egy abortusznál is kevésbé megterhelőbb fogamzásgátlót szedni.

2014. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezek a gondok nálam nem merülnek fel. Ilyenre mindig odafigyelek hiszen olvastam nem egy cikket a használatáról. Például a letekerés fordítva: Én úgy vagyok vele, ha még csak a makkomhoz is ért fordítva, inkább kidobom és veszek egy másikat.

Vagy a másik, hogy hamarabb veszem le. Ilyen sincs szó. Azután szoktam levenni, hogy elmentem volna és már rég a hüvelyén kívül vagyok kb az ágy másik végén.


Ennyire nem kell hülyének nézni... a hangnem pedig különösen jól esett... talán nem ártana előbb kérdezni mielőtt ítélkezel...

2014. máj. 12. 16:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy az előttem kommentelő milyen fog.gátló zseni de hajrá.

Ne aggódj a barátnődért. A mai fogamzásgátló tabletták már ki vannak olyan jól fejlesztve, hogy ne legyenek komoly és nem komoly káros hatásai sem. Amíg nem szedtem, én is több lyukas gumiba is belefutottam és az esemény utáni sokkal egészségtelenebb mintha valaki rendszeresen szedi a tablettát így én is váltottam. Semmi bajom nem lett tőle ahogy más ismerőseimnek sem így csak ajánlani tudom. Az meg hogy a barátnőd nem szedi pár hónapja az pont jó arra, hogy kicsit tisztult a szervezete elkezdheti újra szedni nyugodtan. :)

N/21

2014. máj. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem ajánlod, ha semmi bajod nem lett tőle.

Az pedig az ellenségének sem kívánja, akinek baja lett tőle.

Én az utóbbi vagyok.


És tartom, hogy csak szerencsétlen lehet az, aki gumikat szaggat. Több ezer gumival a hátam mögött még egyetlen egy lyukassal se volt dolgom.

2014. máj. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!