Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Drágulnak a fogamzásgátlók?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Drágulnak a fogamzásgátlók? Vagy a gyógyszertárak szabadon határozzák meg az alapáron felüli plussz összegeket?

Figyelt kérdés

Stodette-t szedek már 2éve, és mindig 5400ft-ot fizettem érte. Legutóbb amikor elmentem kiváltani a receptem már 6700ft körüli összeget kértek érte, én meg csak néztem, hogy ez most komoly? És közölték, hogy eddig is ennyi volt, mit csodálkozok. Hát mondom nemigazán..

Aki eddig szedett stodette-t, mennyiért vette meg a 3-havit?


2014. ápr. 29. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Én volt ahol 6100-ért a másik boltba pedig 6700-ért. Minden boltban más az ára, meg drágul is szerintem. :) Mondjuk én azóta váltottam de ez se olcsóbb sokkal.
2014. ápr. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az nagyon béna dolog lenne, ha megkérném a dokimat, hogy írjon egy kicsivel olcsóbbat? Mert oké, hogy nincs nagy különbség az 5400 és a 6700ft között, nekem mégis sokat számít, mert nem vagyok olyan helyzetben, hogy csak úgy szórjam a pénzt.. És mielőtt valaki azt írná, hogy akkor szedjek olcsó sz@r gyógyszereket, ha nem akarom megfizetni a jókat, akkor arra csak annyit így előzetesben, hogy 5000ft körül már tökéletes a gyógyszer ár, és tudtommal árban innen kezdődnek a jó minőségűek.
2014. ápr. 29. 08:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem kértem a dokitól magától írta, de szerintem semmi rossz nem lenne abban ha megkérdnéd. Én most Deciora-t szedek 5000 alatt van még az ára azt hiszem. Én is így voltam hogy igencsak számít mennyit fizetek érte azért 1300 Ft különbség nem kis ár.

1-es vagyok.

2014. ápr. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlók szabadárasak, így patikánként jelentősen változhat az áruk.

Az, hogy az olcsóbb gyógyszer rosszabb, nem igaz. Teljesen egyéni, hogy kinek melyik gyógyszer válik be. Van olyan, akinek pl. a 4500-5000 forintos tökéletes, a majdnem 10 ezer forintostól meg minden baja van. De megeshet ez fordítva is.

A "minőség" nem az árán múlik.


Egyébként közel sincs annyi különböző fogamzásgátló, mint ahány névvel kapható a piacon. A tabik nagy része teljesen ugyanaz, csak más a gyártója.


A Stodette pl. 20 mikrogramm etinilösztradiolt és 75 mikrogramm gesztodént tartalmaz, pontosan ugyanúgy, mint a Lindynette, a Dalia, a Femoden, a Gestomix, a Harmonet, a a Iamna, a Meliane, a Minulet, a Mirabella és a Sensonette.

A felsoroltak közül tehát bármelyiket is veszed, tulajdonképpen teljesen ugyanaz, mint a Stodette.

Szóval nyugodtan megkérdezheted a patikában, hogy tudnak-e olcsóbb helyettesítő terméket adni helyette.

2014. ápr. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Bocsi, a Femoden és a Dalia 30 mikrogrammos, de a többi ényleg teljesen ugyanaz.

Tehát még mindig 7 féle gyógyszerből tudsz válogatni.

2014. ápr. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kérd meg az orvosodat, amikor nekem először felírt fogamzásgátlót, megkérdezte, hogy milyen árkategóriát engedhetek meg magamnak. Szóval nyugodtan mondd meg, hogy olcsóbbat szeretnél, bár, nem tudom, mennyire vagy érzékeny, ha bevált ez a gyógyszer, lehet nem jó ötlet a váltás.
2014. ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!