Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Csak nőgyógyász tud felírni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak nőgyógyász tud felírni fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
Nincsen recept nélküli? Vagy az nem olyan hatásos?
2014. ápr. 1. 00:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak nődoki!!
2014. ápr. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vannak recept nélkül kapható készítmények, pl. Pharmatex, azt nem tudom, hogy mennyire megbízható, mert sosem próbáltam. A legjobb, ha felkeresel egy nőgyógyászt, és megbeszéled vele a lehetőségeket.
2014. ápr. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

nem igaz, bármilyen orvos felírhatja


apámmal is írattam fel a barátnőm nevére, pedig fogorvos

2014. ápr. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én is föl tudok, csak úgy nem adják oda
2014. ápr. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :) és mennyibe kerül kb? tényleg vérvételre is el kell menni?
2014. ápr. 1. 00:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nem, a gyógyszer a hülyegyerekek játéka....
2014. ápr. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj: nem véletlenül találták ki, hogy csak orvos írhatja fel.

A vérvétel sem véletlenül van.

Segítek: neked jó, ha megnézik, hogy szedheted-e.


Ha szeretnéd a májad szétrobbantani - persze évek alatt - mert vizsgálat nélkül szeded a gyógyszert, akkor csak rajta!

2014. ápr. 1. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 vakondegér válasza:
100%
Ez egy roppantul veszélyes dolog. A fogamzásgátló előtt vérvétel szükséges amiből megállapítják hogy milyen összetevőkből álló gyógyszert kaphatsz. Csak orvosi engedéllyel lehet szedni! Bizonyos gátlók agressziót, elnyúló menstruációt, bőrelváltozásokat stb... okozhat.
2014. ápr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hormontartalmút igen, a nőgyógyász, de feltétlenül csak első körben. Ugyanis ha valakinek már írt ki nőgyógyász, akkor legközelebb nem feltétlenül kell az újabb receptért a nőgyógyászhoz elmenni, ugyanis orvosi papírral több háziorvos is kiírja. De csak akkor, ha előzetesen nőgyógyász már felírta azt az adott gyógyszert.

De aki először akar szedni, neki mindenképpen nőgyógyász írja fel. És igen, kell előtte vérvétel is és rákszűrés is, illetve a rákszűrés fogamzásgátló szedése mellett évente kötelező is. Ha valakinek nincs friss, 1 évnél korábbi rákszűrés eredménye, ki sem írják a fogamzásgátlót.

És ez sem véletlenül van, hisz nem mindenki szedhet fogamzásgátlót, és nem mindegy, hogy ki milyet szed. És ezt csak előzetes vizsgálatok alapján tudják eldönteni.

Hormonmentes fogamzásgátlók pedig léteznek, ahhoz nem kell orvos, csak bemegy az ember a patikába és megveszi. Ilyen pl. a Pharmatex. De én jót még nem igazán hallottam róla, többen különböző irritációs tünetekről számolnak be a használat közben, illetve nem a legbiztonságosabb védekezési módszer. Sokan lesznek mellette terhesek. Jóval többen, mint hormontartalmú fogamzásgátló mellett.

2014. ápr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez kb. olyan, hogy ha homályosan látok, valószínű nem a bőrgyógyászhoz fogok menni. A fájó foggal meg nem a fül-orr-gégészetre.
2014. ápr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!