Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Bevettem 2 fog. Gátló tablettá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bevettem 2 fog. Gátló tablettát, de nem jókor. Ha nem veszek be többet, akkor még megjön a havim?

Figyelt kérdés
A menstruációm első napján kellett volna bevenni, de mivel sokszor 2 hónapig sem jön meg, így már 2 napja szedtem (ez volt a 22. nap a ciklusomban, de átlag 42-50 naposak a ciklusaim), de azt javasolta egy nőgyógyász, hogy ez így nagyon nem jó. Ha most nem veszek be többet, akkor ettől a 2 szem gyógyszertől meg tud jönni a havim, vagy nem? Vagy most már szedjem tovább?
2014. márc. 20. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlót, akkor lehetne szedni, ha már rendesen menstruálsz és nem 2 havonta.

1. napján kellett volna kezdeni, vagy amikor megjön a 3. 5. napon, de már mindegy. Menj el a nőgyógyászodhoz és kérdezd meg őt. Itt senki sem orvos.

Legközelebb meg olvasd el a betegtájékoztató mit ír (nem fűteni teszik bele.:D )

2014. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pont ezért kaptam még anno gyógyszert, mert 28 évesen sem állt be, pedig van 2 gyermekem is. Megvárom, amíg megjön és azután folytatom. Elolvastam a betegtájékoztatót csak nem igen foglalkoztam vele, meg nem akartam sokat várni. (Tudom, hogy ez az én hülyeségem). Emiatt nem futok nőgyógyászhoz.
2014. márc. 20. 13:49
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezt most találtam, egy nőgyógyász válaszolta valakinek:


A tabletta szedését a ciklus bármelyik napján el lehet kezdeni. Az Ön esetében a védőhatás azonban csak 14 nap tablettaszedés után alakul ki, addig más módon is védekezni kell. Tisztelettel. dr. Elek Csaba.


A nő 3 napig nem tudtam szedni a gyógyszerét és arra volt kíváncsi, hogy a ciklusa melyik napján kezdje ez szedni. Tehát..szerintem én sem hagyom már abba.

2014. márc. 20. 14:11
 4/4 anonim ***** válasza:

tényleg ezt szokták mondani az orvosok,h a legideálisabb a menstruáció első napjától elkezdeni a szedést, vagy a 3-5. napon, és akkor már van olyan gyógyszer, ami rögtön véd (pl. a lindynette 20, amit én is szedek).


a menstruáció "meghozására" külön gyógyszer van, nem a fogamzásgátlóval szokták.. de szerintem is most már szedheted tovább, az összevissza ciklusodon ezzel már úgysem ronthatsz sokat, de kiegészítő védekezést azért mindenképp alkalmazzatok legalább 2 hétig, de lehet, hogy az lenne a biztos, ha megvárnád a gyógyszerszünetes szakaszt, és mikor a 2. levéllel kezded szedni, onnantól lennél 100% védett.


furcsa nőgyógyászod lehet, hogy ezt nem beszéltétek meg, hogyan is legyen pontosan. ha én nem tudok valamit, akár fel is hívom az orvosomat, mert szívesen segít, és azért az ilyen dolog nem játék.


22/L

2014. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!