Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ajánlatos 1 hónap gyógyszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ajánlatos 1 hónap gyógyszer szünetet tartani?

Figyelt kérdés
8 hónapja szedem a rigevidon fogamzásgátlót,ugy tudom hogy ajánlatos egy idő után szünetet tartani,meg néhány helyt azt irja hogy nem jó a szünet.Tanácsokat szeretnék.köszönöm . 19/l

2014. márc. 18. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell szünetet tartani. Pláne nem 8 hónap után.

A régi fogamzásgátlókra mondták, hogy bizonyos időközönként ajánlott volt szünetet tartani, mivel azok nagyon sok hormont tartalmaztak, aminek több hónap kellett a kiürülésükhöz.

A mai, modern fogamzásgátlók pedig már annyira kevés hormont tartalmaznak, ami akár 1 nap alatt is képes kiürülni a szervezetből, nem véletlenül jelent gondot, ha egy szem is kimarad a szedésnél, így nem szükséges szünetet tartani, akár több éven keresztül is lehet őket szünet nélkül szedni.

De ha valaki x év után szeretné szüneteltetni, akkor megteheti, csak tudni kell, hogy akkor viszont legalább 3 hónapra abba kell hagyni, ugyanis nem mindenkinek indulnak be abbahagyás után egyből a természetes folyamatok, illetve nem feltétlenül rendszereződik egyből a menstruáció, így olyankor 3 hónapig kell várni, hogy utána folytatni lehessen.

Én amúgy egyhuzamban szedtem egyszer jó 4 évig, aztán pedig 2 és fél évig. Soha nem szüneteltettem, mivel mondták is mikor felírták, hogy nem szükséges. És van is már gyerekem, tehát nem befolyásolta a teherbeesésemet, könnyen és viszonylag hamar teherbe is estem.

2014. márc. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Moszuke ***** válasza:

én úgy hallottam, hogy 5 év után ajánlatos leállni egy laza fél évre legalább.

vmint én kicsit fiatalnak érzem ezt a 19évesen hormont tolni, de ez már az én véleményem

2014. márc. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. márc. 18. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!