Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pharmatex vagy egyéb lehetőségek?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pharmatex vagy egyéb lehetőségek?

Figyelt kérdés
Szeretnénk az óvszerről váltani, viszont nem szeretném tablettával sem bombázni a szervezetem. A Pharmatexről nagyon megoszlanak a vélemények, így érdekelne, kinek mi a tapasztalata vele. Vagy megköszönnék hasonló tippeket, amelyeket aktus előtt/után kell használni, egyszerű , de biztonságos! Előre is köszönöm!
2014. márc. 17. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

itt gyakorikon is sokan estek teherbe akik ezt szedték bármilyen formában tehát a fogamzásgátló tabletta se nyújt védelmet 100%-ba én tuti nem próbálnám ki.

A tabletta pedig hazsnos és a mostaniakban nagyon kevés már a hormon nem lesz semmi bajod tőle

2014. márc. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem a tablettáktól mindenfelé problémám lett, folytonos émelygés stb., mellette nekem az is gondot jelentett, hogy mindennap ugyan akkor kell bevenni.

Az óvszer alapból kényelmetlen.

Mi a spirál felhelyezés mellett döntöttünk, kényelmes (vagyis nem is érzed se te se a párod), nincsen tőle émelygésed meg az hogy kilókat szedsz fel vagy épp adsz le.

Igaz, hogy többször kell úgymond "kontrollra" járni, de szerintem a legegyszerűbb megoldás, ráadásul egyszeri költség.

2014. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ahogy mondod, megoszlanak. lesz egy ilyen, egy olyan.

jó tipp amúgy nincsen.

csak akkori használatra elképzelhető a pesszárium/lea+pharmatex zselé+megszakítás, de nagyon drága, ezért nem is próbáltam ki. de emellett biztonságban éreztem volna magam.

spirálom van amúgy.

2014. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

pharmatex tabletta: trutyis lesz tőle a hüvelyed,és a partner pénisze, ez hangulatromboló lehet...időben kell felhelyezni, tehát szex előtt 10perccel kb...ez macerás lehet és nem véd a betegségek ellen...


óvszer:bármikor beszerezhető,merev péniszre rárakható,orális szex is lehet vele biztonságos..véd a fertőzésektől,betegségektől

2014. márc. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hüvelygyűrű? az hasonló, mint a fogamzásgátló, csak helyileg hat, és azt csak havonta egyszer kell feltenni és kivenni (kb 3hetente, azt is, közben megvonásos vérzés jön). kényelmes, biztonságos, max a fertőzésektől kell tartanotok, de hát a gumiról áttérve ez mindenre igaz.

én amúgy fogamzásgátlót szedek, és soha semmi bajom nem volt tőle, tökéletesen hat és nagyon kényelmes. de nem akarlak rábeszélni, saját döntés :)

2014. márc. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A hüvelygyűrű egészen jól hangzik. A pénz pedig nem igazán érdekel, inkább többet fizetek, csak ne legyen probléma. A tabletta felé kezdek hajlani, de ott csak az a félelmem, hogy elfelejtem beszedni, stb... Majd beállítom max az ébresztőt :)
2014. márc. 17. 19:26
 7/8 anonim ***** válasza:

3 havi gyűrű 12ezer körül van, van ennél drágább megoldás amúgy?

csomóan beállítják a telefonos emlékeztetést, simán csinálhatod. vagy ha ugyanakkor fekszel, akkor előtte, ha ugyanakkor kell kelned, akkor utána, ha délután négykor mindig szabad vagy, akkor akkor. én is variáltam vele időnként, mikor szedtem, hogy mikor lenne érdemes.

2014. márc. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha tablettát a hormontartalma miatt nem szeretnél szedni, akkor a hüvelygyűrű sem jó megoldás, mivel az ugyanolyan, mint a tabi, csak nem beszeded, hanem feldugod a hüvelyedbe. De a hatása ugyanaz.

Ha csak azért nem akarsz tabit, mert félsz, hogy elfelejted bevenni, akkor jó megoldás lehet a gyűrű, mert csak havi kétszer kell vele foglalkozni, mikor berakod meg kiveszed.


A spermicidek (amilyen a pharmatex) önmagukba nem legbiztonságosabbak, de megszakítással együtt alkalmazva elég jó a hatásfoka. Viszont engem pl. iszonyatosan csípett, abba is kellett hagyni miatta az aktust. De barátnőmnek pl. semmi gondja vele, évek óta használja megszakítással.


Esetleg még a pesszárium + spermicid kombináción érdemes elgondolkodni. Nekem lea contraceptivumom van, és contragel grünt használok hozzá ez egyfajta spermicid).

Ez nekem azért jó, mert a spermicidet csak a lea belső felére kell kenni, így nem érintkezik a hüvelyem nyálkahártyájával és nem csíp.

Emellett végig lehet vinni az aktust, nem kell megszakítani.

Viszont a levétele nekem elég macerás, emiatt felváltva szoktuk használni óvszerrel.


A spirál is lehet megoldás, de azt csak akkor javasolják, ha már szültél gyermeket. Igaz, van már mini spirál is, amit elvileg nem szült nőknek fejlesztettek ki, de a legtöbb doki nem javasolja.

2014. márc. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!