Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet kimarad ebben a hónapban?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet kimarad ebben a hónapban?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el a fogamzásgátló tabit, harmadik tabimentes napon járok, és még csak banrafolyásom van..... sexeltünk a barátommal de gumival védekezdtünk még pluszba.. mi lehet a baj ?
2014. márc. 16. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fogytál mostanában? Emellett még ezek a meleg frontok is okozhatják. Nálam egy hetet késett a menstruációm, pedig mindig pontosan jár. Nálam a fogyás okozta. Keress rá googleon, hogy mitől maradhat el, s gondold végi, nálad lehetséges-e valamelyik. Amennyiben nem, nézd meg, a terhesség jeleit. Ha azok sem lépnek fel nálad, látogasd meg a nőgyógyászod, lehet rossz tablettád van s felír mást. :)
2014. márc. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves első!

A fogamzásgátló mellett nincs menstruáció, hanem megvonásos vérzés van, amit a gyógyszer szünetre történő abbahagyása vált ki. Arra nincs ilyen módon hatással semmi, tehát betegség, front, stressz, fogyás, semmi! Ott ha egyszer az ember szünetre abbahagyja a gyógyszert, ott megvonásos vérzés fog jelentkezni.

Ami viszont erre hatással van, az pedig pl. antibiotikum vagy ha valaki nem szedi rendesen a fog. gátlót. Ugyanis ebben az esetben a kihagyás megvonásos vérzést idézhet elő, illetve csökkentheti a gyógyszer hatását, illetve ugyanez az antibiotikumra is igaz, tehát az is csökkentheti a hatását. Így ilyen esetekben kell a kiegészítő védekezés.

És kérdező mivel még csak most kezdted el szedni, így aggodalomra nincs ok. Bármikor a szünetben megjöhet. Van akinek a szünet 1. de van olyan is, akinek csak a szünet 5. napján jön meg a megvonásos vérzése. És a barnázás egyébként már egy előjele a vérzésnek. Nekem is mindig azzal indult a vérzésem, aztán még aznap vagy másnap az átváltott rendes vérzésre.

És mivel ahogy a szavaidból kiveszem, a teljes hónapot is a gyógyszer mellett végigvédekeztétek gumival is, így nem valószínű, hogy terhes vagy. Azért dupla védekezéssel elég nehéz.:)

2014. márc. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Igen végigvédekeztük az egész hónapot és pontosan szedtem a tablettát maximum fél órá eltérés volt egyszer-kétszer közötte...:)csak olyan bizonytalan most ez az egész és ezért vagyok parás !
2014. márc. 16. 12:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell parázni. Ahányan vagyunk, annyi fajták vagyunk. Nem mindenkinek pontosan a szünet 2. vagy 4. vagy 5. napján jön meg a megvonásos vérzése. Már persze ugye, aki fogamzásgátlót szed. Én már nem szedek, de mikor szedtem, akkor nekem a gyógyszerszünet 4. napján jött meg a megvonásos vérzésem, de éppen olyan is volt, hogy nem jött meg a 4. napon, csak a 6. napon. Bár ez azt hiszem a hosszú évek gyógyszerszedése mellett mindösszesen 2-szer fordult elő.

Szóval ne parázz, ha már van barna folyásod, az bármikor átválthat vérzésre. Szerintem ma holnap az is jelentkezni fog.

2014. márc. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves vagy !
2014. márc. 16. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!