Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha fogamzásgátlót szedek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha fogamzásgátlót szedek akkor lecsökken a menstruáció ideje?

Figyelt kérdés
Nekem mindig 8-9-10 napig tart ezért az orvos felírta a Rezia nevű fogamzásgátló tablettát. Ma jött meg és még ez az első hónapom és kiváncsi vagyok mire számíthatok.

2014. márc. 10. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Az orvos ezért írt fel fogamzásgátlót? Érdekes. Mindenesetre a fogamzásgátló konkrétan megszűnteti a peteérést, a jelentkező vérzés pedig megvonásos vérzés, nem normális természetes menstruáció.
2014. márc. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy ez rendbe teszi a ciklusom. Hát nagyon kiváncsi leszek rá :D
2014. márc. 10. 16:46
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Nem teszi rendbe, hanem egyszerűen kikapcsolja a természetes ciklusod!

Magyarán megszűnik a menstruációd és helyette megvonásos vérzésed lesz.

2014. márc. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hívhatod menstruációnak ha úgy kényelmesebb de megvonásos vérzés a hivatalos neve. Én is pont Reziát szedek, de nekem semmit se változtatott, mondjuk nekem előtte se a napok számával volt a gondom hanem a mikorra fog esni a kezdő dátum témakörrel. Egyébként ha kevesebbet iszol, kevesebb lesz a távozó vérmennyiség. Nem épp egészséges megoldás, de ha sürgősen le kell tudnom 4-5 nap alatt akkor szoktam alkalmazni, mert mondjuk olyan gyakorlatom van ahol pisilni se szívesen megyek el, nem hogy betétet/tampont cserélni.


Szóval majd ha a levél végére érsz kiderül. Mindenkinek máshogy reagál a szervezete a hormonbevitelre.


24N

2014. márc. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan maradt.
2014. márc. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem eredetileg 6-7 napig tartott a menstruációm, ettől teljesen függetlenül kezdtem tablettát szedni, védekezési okokból. Már másfél éve szedem, a menstruációm 3-4 napig tart. Viszont nem valószínű, hogy már első hónapban beállítja a ciklusodat, szóval ne ess kétségbe emiatt. Nekem pl. az első hónap után majdnem két hétig volt barnázásom két menstruáció között, de a betegtájékoztató is írja, hogy ez olyan mellékhatás, ami rendszeres szedéssel elmúlik, és azóta sem volt ilyen problémám. Szóval ha csak nem lesz valami komoly mellékhatása rajtad, akkor várj néhány hónapot, hogy kiderüljön, megfelelő-e számodra :)

2014. márc. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Akik meg okoskodnak, hogy megvonásos vérzés, és nem menstruáció: én speciel ezzel teljesen tisztában vagyok, mégis menstruációnak hívom, mert így sokkal egyszerűbb, és pl. a párom is ezt érti inkább; ráadásul a kérdező kérdésének szempontjából teljesen irreleváns, hogy mi ez a vérzés.
2014. márc. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!