Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tegnap előtt viszont együtt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegnap előtt viszont együtt voltam a barátommal. Most akkor terhes lehetek? (Nem ment el bennem) Használjunk egy hétig más védekezést?

Figyelt kérdés

Olyan problémám lenne, hogy tnap elfelejtettem bevenni szokott időben 21:14-kor a fogamzásgátlómat (yadine), csak 9:45-kor jutott eszembe, így kicsúsztam pont a 12 órából. A betegtájékoztatóban a következő leírást találtam, mivel első héten tartok a szedésben:


Egy filmtablettát hagyott ki az első héten


Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut (még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti), és a következő tablettákat a szokásos időben vegye be. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt pl. óvszert.


Ha a mulasztás előtti héten szexuális együttlétre került sor, tudomásul kell vennie, hogy a terhesség kockázata fennáll. Ebben az esetben forduljon orvosához.


Tegnap előtt viszont együtt voltam a barátommal. Most akkor terhes lehetek? (Nem ment el bennem) Használjunk egy hétig más védekezést ?


Válaszokat előre is nagyon nagyon köszönöm!!! További szép napot !


2009. dec. 14. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, használjatok óvszert.
2009. dec. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon szépen köszi a válaszod !!!! és szted lehetek terhes ? mert a tájékoztató szerint ha a kihagyás előtt történt aktus akkor fenn álll a veszély :(
2009. dec. 14. 10:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Ugyan már, a női test nem atomóra! Most amiatt a fél óra miatt nem lesz egy komplett peteérésed tüszőrepedéssel! Dehogy leszel terhes!
2009. dec. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
tablettát szedsz és nem megy el benned?
2009. dec. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
sokszor nem megy el bennem, mert semmiképpen nem szeretnénk még kis babát :( ezért is nagyon idegesít ez az egész :(
2009. dec. 14. 12:00
 6/10 anonim ***** válasza:

használj óvszert, mióta szeded a tabelttát, azt értem h. az első héten vagy a szedésben, de előtte már szedted?


vagy nem értelek!

2009. dec. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Még épphogy csak kicsúsztál és szerintem ez annyira nem nagy tragédia, ha már minimum egy hónapja szeded rendszeresen nem szabadna semmi gondnak lennie főleg, ha nem is ment el benned. Tudom ,hogy a tabletta sem 100%-os,de igen kicsi a rizikófaktora és nem értem miért görcsölsz azon ,hogy nem mehet el benned a barátod hiszen ez az idegeskedés rámegy a sexuális életetekre.

Én is Yadine-t szedek és nagyon szeretem, 2 éve lassan, és teljesen megszoktam. Nem aggódom miatta, általában ugyan akkor veszem be mindig ,mondjuk én az esti szedést nem pártolom, szerintem reggel a legjobb bevenni, hiszen az emberek többsége ha beteg estére van rosszabbul és pl. ha elrontod a gyomrod és hánysz vagy megy a hasad, akkor nem biztos ,hogy fel tud időben szívódni... De ez az én álláspontom.

Szóval a lényeg ,hogy szerintem nem lehetsz terhes,de legközelebb figyelj jobban oda. És most egy darabig használjatok óvszert mert szerintem azt is írja az első hetes tabletta kihagyásnál.


L/20

2009. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nyugodtan belédmehet mindig, ha rendesen szeded, nemleszel terhes. énmár 8 éve szedem és nem estem teherbe sohasem, pedig folyamatosan van barátom.
2009. dec. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat , de tényleg !!!


Tavaly február óta szedem és most fordult el először h így kicsúsztam a 12 órából. Igen a tájékoztatón az is ott van h gumit vagy vmit kell használni egy hétig. De az a terhességgel kapcsolatos mondat eléggé megrémített.


A barátom pedig magától döntött így, hogy biztos ami biztos. Van amikor bennem megyek el, de döntően inkább nem.

2009. dec. 14. 13:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocs, de nem írtad, hogy már tavaly február óta szeded, azt hittem, hogy csak egy hete. Nyugi, ez esetben nem számít a kis csúszás, így biztosan nem eshetsz teherbe.
2009. dec. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!