Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy hozzam fel barátnőmnek,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy hozzam fel barátnőmnek, hogy elkezdhetne fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt,én vagyok neki az első.3 hónappal ezelött feküdtünk le,viszont sokkal jobb lenne ha tablettát szedne.Az indok pedig prózai:utálok óvszerbe élvezni.


Hogy tudnám neki felhozni a témát? Nem akarom ezzel lerohanni,hisz még csak 3 hónapja történt meg az első.


19/F,16/L


2014. márc. 9. 19:49
1 2
 1/14 szamo77db ***** válasza:
19%
Én úgy tudom, 18 éves korig nem írnak fel fogamzásgátlót. De lehet, hogy 16-ig. Addig biztosan nem. Miért utálsz óvszerbe élvezni?
2014. márc. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Te igazi úriember...

Nos, jobb ha tudod, 16 éveseknek nem ajánlott a tabletta, mivel hormont tartalmaz. Még ha csak kis mennyiségben is.

2014. márc. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyedül az ő döntése.

16 évesen kimondottan káros a szervezetének, bár gondolom ez a része hidegen hagy, hiszen az nyom a latban, hogy nem szeretsz óvszerbe élvezni. grat.

2014. márc. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hozzad fel: szépen megkérdezed, hogy hogyan vélekedik erről. Ha nemet mond, meghallgatod az indokait és elfogadod. Én elhiszem, hogy nem az óvszer a kedvenced, de neked ez semmilyen egészségi kockázatot nem jelent azon felül, hogy max kidörzsölhet kicsit (persze a barátnődnél is előfordulhat ilyen). Ellenben egy hormontartalmú tabletta szedése egészségileg azért nem elhanyagolható kockázattal jár. Az is előfordulhat, hogy pl. a libidóját teszi tönkre. Az alacsony hormontartalom pedig néhol már a hatékony fogamzásgátlás rovására megy. Még egy indok az óvszer mellett: kisebb a fertőzések kialakulásának veszélye, és most a "banális" bakteriális és gombás fertőzésekre is gondolok!

Azon kívül, a tabletta hatékonyságát sok minden befolyásolhatja, pl. más szedett gyógyszer, vagy akár egy pajzsmirigyprobléma, amiről nem tudtok, és máris oda a védelem. El is felejtheti pont időben bevenni az ember lánya. Mielőtt ilyet felírnak, normális nőgyógyász még a trombózisveszélyt is megvizsgálja, mert ha fennáll ilyesmi (pl. családban előfordult), akkor alapból nem ajánlatos.

Láthatod, azért elég sok minden van a mérleg serpenyőjében a te kényelmeddel szemben.

2014. márc. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

(első... 15 évesen is felírnak tabit, nem ez a lényeg, mert manapság már minden a pénz, és az orvosok nagyon gyakran nagyon felületesek!!)


Kérdező, esetleg? "nem gondolkoztál még azon, hogy fogamzásgátlót szedj? " Mi ezen a kérdés?

De mindketten nagyon nézzetek utána a mellékhatásoknak, főleg te, ha neked egy gumi sokkal rosszabban tűnik, mint hogy neki mennyi problémája lehet belőle!! 16 éves!! Fejlődésben a szervezete, a hormonrendszere... Most vesztette el! Nem hogy még megismeretnéd a szexualitással, már hormonnal tömnéd a farkad miatt!


Az hogy te utálsz óvszerbe élvezni soha nem ér fel azzal, hogy neki bekavar a hormonháztartása, felszed 10 kilót, szőrösödik, lecsökken a libidója, hüvelygombás lesz, hány, szédül, trombózis lesz (persze akkor te már nem leszel sehol?), nem jön meg a mensije abbahagyás után, akkor az megérte, hogy te nem akarsz óvszerben szexelni?

2014. márc. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a lányt, hogy ilyen barátja van.

Tényleg nem volna szabad lerohanni máris ezzel, plusz elmondanám, hogy a lányoknak nem igazán ajánlott 17-18 év alatt fogamzásgátlót szedni. Illetve a legtöbb lány nem szívesen szed gyógyszert, amiért teljesen felborul a szervezet működése. Én szerencsés vagyok a párommal, nem kell gyógyszert szednem, ő tesz érte, hogy ne legyen gond. Bemész a kórházba kapsz egy injekciót és kész. A menstruációs egy hetet pedig, ha valaki nem bírja ki szex nélkül az elég szomorú.

2014. márc. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6-os vagyok elnézést, ha ismételtem az előttem lévők írásait, már korábban elkezdtem írni.
2014. márc. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy 16 éves kislánynak miért kéne tablettát szednie csak azért mert derogál az uraságnak a gumi? Nem előrébb való az egészsége?
2014. márc. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na,latom paran felreertettek a kerdest :D (ezert is inkabb itt kerdeztem meg eloszor,nem szeretnem ha baratnom is felreertene)


Szo sincs itt arrol,hogy rakenyszeritenem a tablettara.Megkerdezem,es ha nemet mond termeszetesen elfogadom,nem fogom vele zargatni.Nekem is fontosabb az o epsege,ne ertsetek felre.


Hogy miert utalom a gumit?Aki elvezett mar ovszerbe,es nobe is,az tudja a valaszt.

2014. márc. 9. 20:16
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért ugye tudod, hogy így jelentősen megnő a teherbe esés veszélye? .. Ja tudod, akkor ok.

A másik dolog, hogy nem kötelező "bent" elélvezni, s ez nem jelenti azonnal azt, hogy az arcára kell csapnod a cuccot a végén. Mielőtt félreértenéd.

Valamint: mennyit áldoznál erre anyagilag, rendszeresen havonta, mivel ez nem csak a lány költsége, cserébe nem olcsó.


De a kérdésedre a válasz: egyszerűen kérdezd meg a véleményét erről.

2014. márc. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!