Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Aggódnom kellene emiatt?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aggódnom kellene emiatt?

Figyelt kérdés

Most szedek életemben először fogamzásgátló tablettát, nem mást, mint a Milligestet. A menstruációm első napjától kezdtem el szedni, azt mondta a nőgyógyászom, hogy ilyen esetben az első hét után véd, illetve a betegtájékoztatón is körülbelül ez szerepelt, de alulra bemásolom. A 15. tablettát kell ma este beszednem, a párommal a 11. tabletta beszedése után másfél-két órával voltunk együtt, körülbelül két percig gumi nélkül, utána végig gumival.


A menstruációm három napig tartott, utána a 7.-8. szemig pecsételő vérzésem volt. Volt, hogy lazább volt a székletem, de nem volt hasmenésem, hányni sem hánytam, a tablettát mindig hajszál pontosan vettem be este kilenckor, illetve egy alkalommal este tízkor, de tudom, hogy ez még belefér.


Ma hajnali kettő körül bődületes hányingerre ébredtem, a gyomrom sem volt a legjobb. Felültem, szellőztettem, jobb lett, de ahogyan vízszintesbe kerültem, megint visszajött ( hányni nem hánytam ). Ezt játszottuk négyig, amikor is ettem egy kevés banánt, és elmúlt, éhséget viszont nem nagyon éreztem. Tegnap óta gyakrabban járok pisilni, úgy éreztem csíp is, ezért nem nagyon figyeltem rá, ugyanis gyakran tér vissza nálam a hólyaghurut, de az orvosom megvizsgálta a vizeletemet, és teljesen negatív lett - semmi gyulladás.

Amíg a dokinál ültem, nagyon rövid ideig éreztem enyhe hasgörcsöt, de az sem jelentkezett azóta.


Antibiotikumot nem szedtem mostanában, csak C-Vitamint, Tőzegáfonya kapszulát Urogin cseppet, Septofortot és Tantum Verdét, amiknek utána néztem, és semmi hatásuk nincs a fogamzásgátlóra.


Kérlek segítsetek nekem, hogy ezek alapján aggódnom kellene egy lehetséges teherbeesés miatt, vagy nyugodjak meg, hiszen a fogamzásgátló, és az Urogin cseppek is okozhatnak hányingert, esetleg össze is ehettem valamit?.


A fogamzásgátló betegtájékoztatójából:


"Korábban (az utolsó hónapot megelőzően) hormonális fogamzásgátlót nem szedett nők:

Mindenképpen a természetes menstruációs ciklus első (a menstruációs vérzés jelentkezésének) napján kell elkezdeni a tabletták szedését. Bár a tablettaszedés elkezdése a ciklus 2-7. napjain is engedélyezett, ebben az esetben a tabletták szedésének első 7 napján tanácsos nem hormonális fogamzásgátlást (pl. óvszert vagy spermicid anyagokat) is alkalmazni egyidejűleg."


Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. febr. 11. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Tehát menstruáció első napjától szeded rendesen, és nem volt semmi, ami csökkentette volna a hatását. Szóval rendesen véd. Elvileg nem kell aggódnod.


De mivel mégis aggódsz, jobb, ha elmész a nőgyógyászhoz, és tőle is megkérdezed, az a 100%-os bizonyosság.

2014. febr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2014. febr. 11. 19:11
 3/6 anonim ***** válasza:
ma veszed be a 15. tablettát, szóval kb. most a napokban van ovulációd. Ezek a tünetek biztosan nem terhesség jelei, hiszen ha terhes lennél, a tünetek - hényinger, szédülés akkor jelentkeznek, mikor kb. 7-10 napja késik a menzeszed.
2014. febr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azóta már a 18. tabletta jön, köszönöm szépen! :)
2014. febr. 14. 12:22
 5/6 anonim válasza:

Előző válaszolóknak: tablettaszedés közben NINCS ovuláció emberek...hiszen azt akadályozza meg.

Nem hinném, hogy terhes vagy.

2014. aug. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igazad van, akkor kijavitva: akkor kéne lennie az ovulációdnak (ha ugye nem szednéd a tabit, hiszen valóban, a tabletta pont az ovulációt akadályozza meg).
2014. aug. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!