Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Jangee:ha egy nappal később...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jangee:ha egy nappal később szedem be később jön meg?

Figyelt kérdés
mégcsak 2.hónapja szedem.most kezdtem fogamzásgátlót szedni.30.án kellett volna elsőt beszednem a 2.haviból de gyógyszertárba 31.én szállítóttak égy aznapő délben beszedtem egyet majd késő este és utána rendszerint mindig este 8kor.végülis így kimaradt egy nap?előző menzeszem bonyolult volt mert okt 25.én kezdtem szedni és akkor mellékhatásként véreztem sokáig,akkor a nőgyógyászom felírt egy gyógyszert amitől elállt,de a következő megjött 25.én szerdán.a ugye akkor ma,szerdán kéne megint megjönni de ha a levelet egy nappal később kezdtem szedni a menzeszem is késhet? szilveszter óta folyamatos szexuális életet élek és félek hogy nem az a baj hogy késhet hanem hogy terhes vagyok.17/L

2014. jan. 22. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne attól félj, hogy eltolja a mensid. Nyilván, most a tabitól függ az. De rendszeresen kell szedni, így most nyilván nagyobb az esély a terhességre. Ez nem egy cukorka, amit kihagyhatsz, ha épp nincs a boltban, aztán mindent folytatsz, mintha mi sem történt volna!! De talán olvashattad VOLNA a betegtájékoztatóban, pontosan le van írva, az 12 órás szabály... Szóval olvasd el, és meg is tudod.
2014. jan. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van is miért félned!


Azzal, hogy egy nappal később (=több, mint 12 óra késéssel) vetted be a 2. levél első tablettáját, SE a szünetben, SE a második levél első hetén nem voltál védett!


Miért utólag gondolkodsz?

Benne van a tájékoztatóban is! (Azt a részt olvasd, hogy ha "Egy tablettát hagyott ki az első héten").


Egyébként NEM kell szerdán megjönnie. Egy tabletta se ígér olyasmit, hogy mindig ugyanaznap fog megjönni. Ez csak általában teljesül.


A lényeg, hogy a 7 napos szünet valamelyik napján megjöjjön. Plusz ilyen esetben, mint a tiéd, akkor is ajánlott lehet tesztelni egyet, ha megjönne.

2014. jan. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!