Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Dienille fogamzásgátló szedése...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dienille fogamzásgátló szedése alatt menszesz?

Figyelt kérdés
5 szem tabletta van a 3. levélből és ma megjött. Az első 2 levélnél, illetve a 3 levélnél sem volt probléma, csak annyi, hogy mell fájásom volt, de a doki azt mondta ez normális, viszont most 5 szem van még és megjött, pedig rendesen szedtem, nem hagytam ki egy szemet se. Most az elmúlt egy hetem elég stresszes volt, vizsga időszak és nagyon vizsga parás vagyok, ennek betudható? Ha beszedem még azt az 5 szemet utána megjön a szünetben és a 4. levélnél már minden rendben lesz, nem kell védekezni? Egyéb tapasztalat?

2014. jan. 11. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha fogamzásgátlót szedsz, akkor arra sem a stressz, sem az idegeskedés, sem a betegség nincs hatással. Betegség olyan módon lehet hatással, hogy ha pl. antibiotikumot szedsz, akkor csökkenhet a gyógyszer hatása, ugye ezért ilyenkor kiegészítő védekezést kell alkalmazni. De maga a betegség és az ilyen-olyan állapotok a gyógyszer szedése alatt jelentkező vérzésre nincsenek hatással.

Az a rendes menstruációs ciklusra lehet hatással.

És igazából a Dienille-el nekem konkrétan elég rossz tapasztalatim voltam, nekem írtak is fel másikat, én konkrétan amikor ezt szedtem 2-3 hónapig, akkor minden rendben volt, aztán 2 hónapot abszolút nem volt mellette vérzésem, így mentem is orvoshoz, aki egyértelműen a gyógyszert hozta fel okának ezért, kaptam gyógyszert, ami meghozta a vérzést, illetve írtak fel másik fog. gátlót, azzal minden rendben volt.

Szerintem nyugodtan szedd végig, majd eldől, hogy miként alakul a vérzésed. Bár ha ez még csak a 3. levél, akkor még az is belefér, hogy nem szokott hozzá rendesen a szervezeted a gyógyszerhez, de ha a következő vérzésed is így alakul, akkor érdemes visszamenni az orvoshoz.

2014. jan. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem szedtem más gyógyszert, viszont múlt héten a vizsgák miatt ment a hasam, de a bevételt követően 3 óráig nem ment. Arra gyanakszom nem szívódott fel rendesen és úgy érzékelte a szervezetem, mintha nem vettem volna be. Utolsó szem után kb 1-2 napra megjött, viszont utoljára szerdán ment a hasam...
2014. jan. 11. 16:57
 3/6 A kérdező kommentje:
A doki azt mondta kell 3 hónap míg beáll, viszont a első 2,5 hónapban nem volt probléma, csak fájt a mellem, meg néha egy kis hányinger a gyógyszer bevételét követően 5-6-7 órára kb 30 perces hányinger, de nem hánytam a hányinger most is megmaradt, 3 naponta ha előjön.
2014. jan. 11. 17:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, hogy hasmenésed volt...Az más!

Akkor bizony elképzelhető, hogy a gyógyszer vesztett a hatásából. És, ha te a bevételt követő 3 órán belül már hasmenéssel küszködtél, akkor simán elképzelhető, hogy a gyógyszer fel sem szívódott, mert ahhoz 4 óra is akár kellhet. Egyébként az egész hasmenés alatt kiegészítő védekezést kellett volna alkalmaznod. Amennyiben ez elmaradt, és voltatok együtt a barátoddal, még a terhesség esélye sem kizárt.

De hát ezt is leírja amúgy a betegtájékoztató.

2014. jan. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából akkor itthon sem voltam, mikor együtt voltunk az már a 3. héten volt és akkor elméletileg, ha kimarad egy tabi az sem okoz problémát
2014. jan. 11. 21:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod!!!

Mindig baj, ha kimarad egy szem és nincs pótolva!

Ugyanis a fog. gátló akkor fejti ki a hatását, ha az egész levél be van szedve!

Ilyenkor mindig figyelj.

Mert pl. ilyen esetben szokott lenni, hogy jaj, terhes lettem fog. gátló szedése mellett, pedig szedtem rendesen. Ja, csak pl. egy hasmenést nem vett figyelembe, amivel máris csökkent a gyógyszer hatása és terhes lett...

2014. jan. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!