Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mekkora annak az esélye,hogy terhes vagyok? Csütörtökön lefeküdtem a barátommal és kivette mielött elment,de napok óta késik a menzeszem,pedig sosem szokott.
2014. jan. 8. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmi óvszer, semmi fogamzásgátló és betette?


Igen.

2014. jan. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Deciora nevű fogamzásgátlót szedek egy hónapja, de nem vagyok biztos benne,hogy jó napon kezdtem el a szedését. Most van a 7 napos szünet 3.napja és még nem jött meg.
2014. jan. 8. 12:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a hét napos szünet 4-5. napján szokott csak megjönni és még tart, mikor kezdem az új levelet. A 7 nap szünet nem azt jelenti, hogy az első napján megjön. A 7 nap alatt valamikor kell csak megjönnie. Tabija válogatja, mikortól ad védettséget, olvasd el a tájékoztatót vagy kérdezz meg nőgyógyászt. Csinálj tesztet, ha kérdéses a dolog.
2014. jan. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Miért nem olvasod el a betegtájékoztatót?

Aki fogamzásgátlót szed, annak nem a szünet első napján kell, hogy megjöjjön a vérzése. Hanem valamikor a 7 napos szünetben. Van, akinek megjön rögtön, de van akinek csak a 2-3-4-5. napján a szünetnek. Tehát neked még nem késik a vérzésed, csak szimplán még nem jelentkezett.

De ez a betegtájékoztatóban is le van írva.

Illetve abban az is benne szerepel, hogy mikor kell elkezdeni a tablettát, hogyan kell szedni és mikortól véd. És te meg ha nem vagy biztos benne, hogy jókor kezdted el szedni, akkor ezek szerint nem is olvastad el a betegtájékoztatót.

Úgyhogy ezt az elmaradásodat pótold és akkor könnyebben eligazodsz az ilyen dolgokon!

És szerintem még várj 1-2 napot, mert még megjöhet a vérzésed simán, de ha nem jön meg, csinálj tesztet, de azon se kell meglepődni, mert nem egyformán reagál senki a gyógyszerre és nem is mindig a megfelelőt szedi, ezért az is előfordulhat, hogy szimplán meg sem fog esetleg jönni, de nem terhesség miatt. Olyankor vissza kell menni orvoshoz és másik fajtát íratni.

2014. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!