Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor vegyem be a első tablett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor vegyem be a első tablettát a szülés utáni első menstruáció után?

Figyelt kérdés

Sajnos a tejem elapadt így 6. hétre megjött a mensim. A doki fel is írta a fogamzásgátlót és azt mondta kezdjem el szedni.

A gondom az hogy az első mensim 10 napig tartott (tudom ez normális ilyenkor) és még most is van kis mennyiségben, de már nem tudom ez a vége annak vagy az eleje a másodiknak vagy közti vérzés. A fogamzásgátlóra a van írva várjam meg a következő ciklus első napját. A doki meg mondta hogy szedjem. Volt valaki ilyen helyzetben? így is lehet? ilyenkor mire ad védettséget?


2013. dec. 12. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Szülés után 2 féleképpen lehet elkezdeni a fogamzásgátlót.

Amennyiben még nem volt szülés után egyáltalán menstruáció, akkor bármikor el lehet kezdeni.

Viszont ha szülés után már volt menstruáció, akkor viszont a vérzés első napján kell elkezdeni.

És szerintem 6 hét után az ilyen hosszadalmas vérzés nem olyan normális. Az meg pláne, hogy még mindig vérezgetsz. Az orvos erre nem mondott semmit? Vagy amióta ilyen hosszan tart a menzeszed, azóta nem voltál orvosnál?

Bár ha az orvos mondta, hogy bármikor elkezdheted, akkor kezd. De én így tudom, hogy így lehet fog. gátlót elkezdeni szedni szülés után.

2013. dec. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Tudja a doki, és azt mondta hogy normális a hosszabb ideig tartó erős vérzés ha így jön meg 6. hétre mert elapad a tej. A hormonok miatt van. Voltam most kedden dokinál. Ő azt mondta most kezdjem el de mivel én is így hallottam lehet megvárom a következőt. Az a tuti :)

2013. dec. 12. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!