Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen az a bizonyos "naptár-m...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen az a bizonyos "naptár-módszer"?

Figyelt kérdés
2013. dec. 9. 23:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Orosz rulett más néven:D
2013. dec. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezt a módszert gyakran időszakos önmegtartóztatásnak is nevezik azok, akik nem szeretnének teherbe esni. Akik viszont mielőbb babát szeretnének, izgalommal számolgatják segítségével a legtermékenyebb napokat. A módszer lényege egy ősrégi megfigyelésen alapul, mely szerint a peteérés körülbelül két héttel előzi meg a következő menzesz kezdetét.
2013. dec. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De mire jó? Hogy kell használni? (Kezdő vagyok.) Nem kérek gyűlölködő kommenteket.
2013. dec. 9. 23:06
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem azt írtam, hogy a menzesz első napját követő 14. napról van szó, mert ez csak akkor igaz, ha pontosan 28 napos a beállt menstruációs ciklus. Azonban, ha például 32 napos ciklusról beszélünk, ami nem elképzelhetetlen, akkor a menstruáció első napjától számított 18. nap körül, de a következő ciklus előtt 14. nap körüli időszak lesz a legtermékenyebb a nő számára. Csak a 28 napos ciklusnál beszélünk két menstruáció közötti középidőről.Azon párok, akik nem szeretnének gyermeket, azoknak figyelembe kell venni a termékeny napok kiszámításán kívül, hogy nem csupán ezen a pár napon nem szabad közösülniük, hanem már egy pár nappal előtte önmegtartóztatást kell gyakorolniuk, vagy más módon kell védekezniük a nem kívánt terhesség ellen, ugyanis az ovuláció előtti közösülésből származó spermiumok még simán megtermékenyíthetik a petesejtet néhány nappal a közösülés után is.Az alábbi számítási technika igen jónak bizonyul az ovulációs időszak számításában. Viszont nem elég csupán az elmúlt hónap alapján figyelembe venni a menstruációs időpontokat, hanem legalább 6-12 havi megfigyelésre van szükség. Ebben az időszakban föl kell jegyeznünk a menstruáció kezdeti időpontjait, és kiszámolni az egyes ciklusok időtartamát. Ez alapján a megfigyelt időszakban lesz legrövidebb és leghosszabb ciklusidő. Ebből a két adatból könnyedén kiszámítható a számunkra szükséges időszak.


Ovulációs időszak kezdete = legrövidebb ciklus – 18.


Ovulációs időszak vége = leghosszabb ciklus – 11.

2013. dec. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2013. dec. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Családtervezésre jó. Védekezésnek veszélyes. Az ovulációt ugyanis millió dolog befolyásolhatja észrevétlenül.
2013. dec. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Már értem! Köszönöm!
2013. dec. 9. 23:14
 8/13 anonim ***** válasza:

Megjegyzem, akik védekezésre használják, azok figyelik mindig a testhőt is, mivel azzal közel 100%-ra be lehet lőni az ovuláció időpontját. Ezzel némi támpontot adva a számolgatásnak.


Hátránya annyi, hogy kb 1 évet kell ahhoz vezetni folyamatosan, hogy kitapasztalja az illető.

2013. dec. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A legmegbízhatatlanabb módszer a megszakítás után. Akkor jó ha akartok kisbabát(azért valamilyen szinten csökkenteni az esélyeket), mert így tovább szexelhettek gumi és gyógyszer nélkül.
2013. dec. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Könyörgök. Nem megbízhatatlan, csak a kondommal szemben nem bolondbarát. Ha valaki ezt akarja alkalmazni, tisztában kell lennie a folyamatokkal és több szempontból kell monitoroznia a saját állapotát. Ennyi.


Amiért nem szokás javasolni, az egyedül az, hogy egy nyitottabb szellemiségű pár mellett könnyebben összeszedhetők STD-k.

2013. dec. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!