Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Így mennyi az esély arra,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így mennyi az esély arra, hogy nem fog hatni?

Figyelt kérdés
Barátnőm fél éve szed fogamzásgátlót! Mindig rendszeressen időbe beveszi! De tegnap este másfél órával később vette be!
2013. nov. 12. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ennyi nem számit, semmi baj sem lesz.
2013. nov. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

másfél óra? Hűű én levágnám a farkamat!

Most komolyan, olvassátok már el kicsit a dobozt, ez hormon, nem egy órára hat, ha jól tudok kb 2-3 nap után fejti ki csak a hatását, addig az előző tabletta dolgozik. És az sem nagy gáz, ha egyszer kihagytok 1 napot. Kb úgy néz ki, hogy a 99% védelem lemegy 1 napra 95%-re, de hamar vissza is áll.

2013. nov. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es, neked sem ártana elolvasni és nem a dobozt, hanem a betegtájékoztatót, mert van ám nálad is némi képi és fogalmi zavar.

De ugyanezt javaslom a kérdezőnek is!

Nem kell óramű pontossággal beszedni a fogamzásgátlót. Csak nagyjából ugyanabban az időben. Amibe plusz mínusz pár óra bőven belefér.

Gond akkor van, ha 12 órát csúszik.

És kedves 2-es, abból is lehet gond, ha kimarad akár csak 1 tabletta!

Másfél óra az semmi.

Amennyiben 12 órát csúszna, abban az esetben lehet gond. Illetve ha akár 1 szem is kimarad és az nem kerül pótlásra.

De ezekre az esetekre is mind-mind van megoldás, amit a betegtájékoztató mind tartalmaz!

2013. nov. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"ha jól tudok kb 2-3 nap után fejti ki csak a hatását, addig az előző tabletta dolgozik." Nem, nem jól tudod. Ha tényleg így lenne nem kellene minden nap bevenni, nem lenne 21 tabletta egy levélen hanem csak 10. Ha 1 napot kihagysz, akkor már csökken a védettsége. Pár óra tolódás még nem vészes. Szóval kérdező, ne parázzatok, nincs gond. Barátnőd pedig állítsa be az ébresztőt a telefonján, akkor biztos nem fogja elfelejteni bevenni. Én is így csinálom és egyszer sem felejtettem még el.
2013. nov. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
én nem is paráztam csak barátnőm volt ideges, mondtam neki hogy ennyi még bőven belefér de azért aggódott! be van állítva a telefonja csak valamiért nem jelzett pedig ott volt nála
2013. nov. 12. 12:16
 6/8 anonim ***** válasza:
2-3 nap múlva azt értem, hogy a hétfői tabletta kb szerdán hat, de nem azt, hogy 3 naponta kell szedni.
2013. nov. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"2-3 nap múlva azt értem, hogy a hétfői tabletta kb szerdán hat, de nem azt, hogy 3 naponta kell szedni."


A tabletta egyből hat, nem 2-3 nap múlva!

Nem hiába nyújtanak védelmet azok a fogamzásgátlók az első szemtől kezdve, amik olyan módon vannak megtervezve, ha a vérzés első napjától szedi az illető, akkor egyből kifejti a hatását és nem kell semmilyen más kiegészítő védekezés.

2013. nov. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, még így sem helyes. :D Hétfői tabletta szerdán? A hétfőn bevett tabletta hétfőn hat. Ha így működne akkor a 7 napos szünetben meg sem jönne a megvonásos vérzés mert az előző napi tabletták akkor "lépnének akcióba". Beveszi hétfőn, felszívódik a gyomorban, a véráramba kerülve kifejti a hatását, majd az epe kiválasztja, a bélbe kerül és ott újra felszívódik. Mindez 1 nap alatt. Barátnőd pedig ne aggódjon ilyen csekélység miatt legközelebb, ha 1 napot késett a bevétellel és úgy voltatok együtt...na akkor ráér aggódni. :)
2013. nov. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!