Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van itt olyan, aki 14-15 éves...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki 14-15 éves korában kezdett el fogamzásgátlót szedni? Lett valami problémád ebből később?

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
a fogamzásgátló hormonálisan hat... 17 éves korig nem nagyon érdemes, még akkor sem feltétlen. Orvos... (+inkább tanulj mint szex abban a korban sablon. Tanuld meg ,hogyan működik a hormon háztartásod, olvasd el mivel, és hogyan hat a fog.gátló keredzd meg az orvost és értsd meg a válaszát) Ne légy ostoba.
2009. nov. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést nem magamra értettem. :)

Az egyik barátnőm húga 15 éves és már régóta menstruációs gondokkal küzdött. Elvitték őt orvoshoz, aki fogamzásgátlót írt fel neki. Mindenki nagyon örült, hogy így legalább védve van a lány a terhességtől is. Azon gondolkodtam, hogy ez nem káros-e...

19/L

2009. nov. 15. 21:35
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Igen. Nőtt 1 kis fütyülőm, de nem para nyugi! A fiúk szeretik a hermafroditákat.
2009. nov. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jah így értem, hát a menstruációs panaszok lehettek hormonális eredetűek amik bizonyos fog.gátló szerek monjduk serkentették és így hozták rendbe. Reméljük az az orvos nem kurzsló volt hanem tanult a diplomáért.
2009. nov. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nem káros. Hugom is 15 éves korától szedi.

Viszont én nem díjazom az ilyen hormon tartalmú fogamzás gátlást mert mindent felborít ami rendesen működik. Viszont ha gondjai voltak akkor így nemhogy roszab de jobb is lesz neki hogy beállítja a hormonszintjét.

2009. nov. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

Igen,én.

14 voltam amikor elkezdtem szedni,semmi problémám nem volt,és még most sincs.

16/L

2009. nov. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek a következményei nem 16 éves korban jönnek elő... majd 30-40 évesen inkább. De 14-15 éves korban semmiképp ne kezdje el senki, nekem is borzasztó görcseim voltak, de csak 17 évesen írattam fel, addig az orvosom is mondta, hogy nem jó a hormonokat megbolygatni.

18/L

2009. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

14-15 évesen még a mensije is alig áll be egy lánynak, igen, lehetnek káros hatásai, ha tabival belekavar a hormonjaiba. Normális lánynak különben sincs szüksége még ilyenkor fogamzásgátlásra, mert eszébe se jut még, hogy szexeljen.

Persze aki hormonzavaros, és azért szedi, az megint más eset.

2009. nov. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
sztem még mindig kevesebb következménye van, mintha egyáltalán nem védekezik, aztan teherbeesik, és abortusz a vége az egésznek. habar a 14-15 éveseknek még nem a szexen kellene, h jarjon az eszük.
2009. nov. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hát szerintem az orvos hitelesebb, mint bárki itt (tisztelet az orvos kivételnek), úgyhogy ez a kérdés elég értelmetlen itt.
2009. nov. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!