Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló szedése esetén...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló szedése esetén is attól a naptól számítjuk ki a következő menzesz időpontját amikor megjött?

Figyelt kérdés
Lindynette20 fogamzásgátló tablettát szedek, ez már a második levél.Szept.30.-án jött meg,ezért úgy számoltam,hogy ma(okt.20.-án)kell megjönnie a mensimnek.viszont ez így nem jó,mert maradt még egy hétre elegendő tabletta a levélen.teljesen össze vagyok zavarodva.ez most hogy van?

2013. okt. 20. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én nem ilyet szedek, de nem is számolgatok már. Az utolsó szem beszedése után tudom h meik nap kell megjönnie. Teljesen máshogy fogja beállítani mint ahogy megszoktad.
2013. okt. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ha ma vagy holnap megjön,beszedjem a többit is,és csak utána tartsak 7 nap szünetet?
2013. okt. 20. 17:40
 3/6 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló mellett 28 napra kell vérzésnek lennie. És ezt is a vérzés első napjától számítjuk.

Tehát ha szeptember 30-án volt a vérzésed első napja, akkor arra rá 28 napra kell lennie vérzésnek. Vagyis elfogy a tabletta, vagy ha több fázisú, akkor az aktív hatóanyagos tabletták és utána jelentkezik a vérzés. Ha elfogy a gyógyszer, akkor jön 7 nap szünet és a vérzéstől függetlenül a 8. napon kell folytatni a gyógyszert. Ha többfázisú, akkor pedig elfogy a hatóanyagos tabletta, majd jelentkezik a vérzés, aztán elfogynak a hatóanyag nélküli tabletták, és folytatódik újra a hatóanyagos tabletták szedése.

Ha neked még van 1 hétre elegendő tablettád, akkor te valamit nagyon elszúrtál a szedéssel!

Mikor kezdted el a szedni? A vérzésed melyik napján?

Vagy ez a fogamzásgátló hány szemes? Vagy milyen fajta?

2013. okt. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
én úgy tudtam,hogyha szedem a fogamzásgátlót,akkor 21 naponta jön meg a menstruációm...ha viszont 28 naponta jön meg,akkor jól szedtem,mert még pont jövő szombatig van elég tablettám.erről a levélről az első tabit úgy vettem be,ahogy leírtad, a 8.napon
2013. okt. 20. 17:52
 5/6 anonim ***** válasza:

28 naponta!

És a 28 napot a vérzés első napjától számítjuk.

Vagyis szept. 30-án megjött, tehát beveszed a 21 szemből az elsőt. Elfogy a 21 szem, majd pedig az ezt követő napokban megjön a vérzés. És ez valóban kevesebb, mint 28 nap, mivel gondolom most kezdted el szedni, ez az első hónapod. Ilyenkor kevesebb, mint 28 nap. De tegyük fel, hogy a tablettamentes szünet 3. napján megjön a vérzésed. Abban az esetben a szünet utáni napon elkezded a következő levéllel, ami 21 szem, majd a szünetmentes napokon a 3. nap, megint megjön. És az már 28 nap lesz.

2013. okt. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi,sokat segítettél! amúgy ez már a második hónap,hogy szedem,és azért lepődtem meg,mert amikor elkezdtem szedni,akkor 21 nap után jött meg,és nem értettem hirtelen,hogy most mi van:D
2013. okt. 20. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!