Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor kezdjem el most akkor...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor kezdjem el most akkor szedni?

Figyelt kérdés

A nőgyógyászom a Lindynette 20 nevű fogamzásgátlót írta fel, és azt mondta hogy a menstruációm elmúlta után kezdjem el szedni, viszont a tájékoztatóban az van írva hogy a menstruáció első napján kell elkezdeni a szedését. Most akkor mikor kezdjem? Ti mikor kezdtétek el? (nem kellenek az oltó szövegek, tájékozódtam, de most nem tudom melyik a helyes információ)

köszönöm előre is a válaszokat!


2009. nov. 11. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
mindegyiket a mensi első napjan kell elkezdeni. ha az 5. napon kezded, akkor az első levélnél hasznaljatok gumit. nem ertem, h h mondhatott ilyet az orvosod.. :S
2009. nov. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A tájékoztató a helyes! A dokit lehet hogy félreértetted vagy egyszerűen tévedett! Minden fogigátlót a mensi 1. napján kell kell elkezdeni!!!
2009. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ez nemigaz, hülyeségeket beszéltek.

a tablettát igenis belehet venni a menzesz 5. napján is. az igaz h akkor nemnyújt védettséget még abban a hónapban.

de vannak olyan orvosok, akik inkább az 5. napot javasolják, mert állítólag az jobban segít a ciklust rendbe tenni, és csökkenti a köztivérzéseket is.

2009. nov. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
miért beszélnénk hülyeségeket?? en pl. irtam, h lehet kezdeni az 5. napon is. de emigy egyszerubb. amugy meg nem tesz rendbe semmit a fogamzasgatlo. utana, amikor az ember abbahagyja, ugyanugy fajhat a hasa, meg stb. amikor megjon.
2009. nov. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
első vagy 5. nap, ha az utóbbi mellett döntessz akkor nem leszel még védett az első hónapban, viszont a köztivérzéseket lehet hogy megspórolod. innentől neked kell mérlegelned hogy melyik a fontosabb, a védettség vagy az hogy ne vérezgess. (egyébként csak csendben elmondom hogy én nem mernék még az első 1-2 hétben gumi nélkül szexelni akkor sem ha első nap kezdem, szerintem kezd csak nyugodtan az ötödiken.)
2009. nov. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

énis az 5.-en kezdtem, orvos javaslatára és mindennemű mellékhatástól mentett voltam. se köztivérzés, se semmise. a menzeszem abszolút szabálytalan volt, de már első alkalomra pontosan jött meg.

én amúgysem szexelnék min 1 hónapig, ha az első nap venném be, akkorsem, úgyhogy nekem ebből a szempontból mindegy volt h első vagy 5. 2. hónaptól már ígyisúgy védett leszek, azt az egy hónapot meg kilehet még várni.

2009. nov. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kell osztani egy orvost?? Hogy rosszul tudja stb.(kedves válaszoló) Szerinted ki az okosabb az orvos vagy a gyógyszerész??Igen is ha az 5. naptól szeded elkerülhető a köztes vérzés.
2009. nov. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát én inkább félnék a közti vérzéstől mint a nem várt terhességtől:(((

Csak nehogy aztán ide írj panaszt hogy gyógyszer mellett mégis terhes lettél (mert akkor szexeltetek amikor még nem nyújtott kellő védettséget)!!

2009. nov. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
már nemazér de a tájékoztatóban világosan levan írva ha az 5. naptól kezdi el szedni, akkor nem nyújt védettséget az első hónapban. éasakkor mivan? óvszert kell hazsnálni, vagy várni.elkerülhető a nemvárt terhesség, és a közti vérzés is. eccerűen csak hallgatni kell az orvosra h az 5. naptól szedje, és betartani a betegtájékoztatóban leírtakat. ez ilyen eccerű....és minden baj megoldva....
2009. nov. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!