Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szedjek fogamzásgátló tablettá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szedjek fogamzásgátló tablettát pattanásos bőrre?

Figyelt kérdés
Régebben szedtem, de nem igazán szeretnék újból. De nem tudom mit tegyek, megvolt minden vizsgálat és nem derült ki semmi, mi okozza a pattanásos bőrt. A nőgyógyász viszont azt ajánlotta, hogy szedjem. Ti mit ajánlatok, mit tennétek a helyemben? Elég bizonytalan vagyok...
2013. okt. 17. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
4%
Igen, mert az bizony arra való...
2013. okt. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Csak úgy halkan megkérdem: miért nem a bőrgyógyásztól kérsz tanácsot? Ez kb. olyan, hogy fáj a torkom, és elmegyek az urológushoz, hogy mit tanácsol?

Végül is a te tested, de nem hiszem, hogy érdemes lenne szétrombolnod feleslegesen a szervezetedet.

2013. okt. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben én nem szednék pattanások miatt fogamzásgátlót. Egyrészt nem arra való, másrészt ha abbahagyod, visszajön.

Nekem a D-vitamin segített sokat, írass azt a háziorvossal. Ártani nem árt, egy próbát megér.

2013. okt. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

A fogamzásgátlók a hormonháztartást is szabályozzák, így a pattanások ellen is használnak.


De a kikiegyensúlyozott életvitel az ami igazán használ, amikor tested megkapja a szexet, lelked a törődést egy sráctól, mellette sportolsz, így nem vagy feszült és még egészségesen is étkezel, és az éjszakai piálós, cigizős bulizást is kerülöd.

2013. okt. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
69%
Szerintem NE! A fogamzásgátlók amúgy is kiszámíthatatlan következményű hormonális változást okozhatnak, én fogamzásgátlásra sem ajánlanám, de pattanáshoz hasonló komolyságú esetekben főleg nem!
2013. okt. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Korábban bőrgyógyász ajánlásával szedtem, de miután abbahagytam, ismét előjöttek a pattanások. Endokrinológushoz fordultam és mivel a nőgyógyászati vizsgálat (góckutatás) cisztákat mutatott, ezért is mentem el nőgyógyászhoz. D-vitamint szedek multivitamin formájában. Én sem szívesen szedném, de ha csak ez segít...
2013. okt. 17. 16:08
 7/10 anonim válasza:
Igen, mert attól nem lesz terhes a pattanásod.
2013. okt. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen mentem először bőrdokihoz, aztán nőgyógyászhoz. 2 és fél év alatt teljesen kiszámíthatatlan volt a ciklusom, volt hogy 3-4 hónapot kimaradt, aztán egyhuzamban 3 hétig megvolt majd két hét szünet, és megint. És iszonyatos görcseim voltak, gyakran lebénult a lábam a fájdalomtól.

Vért vettek, megvizsgált, nem volt semmi bajom, kivéve, hogy magas volt a férfi hormon a szervezetemben, amit 3 hónapos gyógyszeres kezelés követett - ami szintén fogamzásgátló volt. A tünetek, ami nálam a túlzott szőrösödés nem szűnt meg, de kezelhetővé vált, és nekem helyre tette az arcomat is, mivel azért kaptam, hogy kiegyensúlyozott legyen a hormonháztartásom. De közben haza vágta a szervezetem, annyiban, hogy minden hónapban kétszer jött meg. Elmondtam a dokinak, ő folytattatta volna, de fél év után mondtam, hogy nem játszom megint el ezt. 2 év múlva megint csak dokihoz mentem, már nem érdekelt, hogy teljesen kiszámíthatatlan a ciklusom, az arcom még mindig csúnya volt, de nem annyira, mint régebben, hála a kozmetikusomnak. Ajánlott egy új gyógyszert, elkezdtem a Yadine-t szedni, beállt a ciklusom, végre csak 4-5 napos lett havonta, elmúlt az arcom és a mellem is megnőtt kissé (deszka voltam).

Nem beszélve, hogy később barátom is lett, de számomra egy sosem megbánt döntés volt.

Nem mindenkinél működik úgy mint másoknál. Attól, hogy van valakinek negatív tapasztalata, nem feltétlen lesz neked is rossz/ ahogy jó sem. Nincs ínyemre nekem se, hogy hormonbombákat szedek, és hogy a jövőben mi lesz, de 5 évig kűzdöttem ezzel, és egy cseppet nem kívánom azt vissza. Egy jó orvost kell találni, aki tudja mi lesz a jó számodra.

2013. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
még előző: és hozzáteszem, hogy az életmódváltás is sokat segít a pattanásokkal kapcsolatban. A sok zsírban sült dolog... meg a chips- nasi, ilyesmi, pár nap alatt bombákat okoznak a bőrön (én esetemben, úgyhogy kerülök minden ilyet)
2013. okt. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nekem egész tini korom óta borzalmasan nézett ki a bőröm az egész arcomon, a hátamon... megkeserítette a tini koromat, nem mertem felvenni trikót stb.

Egyik bőrgyógyász egy olyan gyógyszert adott ami kiszárított és ekcémás lett az állam..

a másik meg Belara fogamzásgátlót, ami persze hatott, szép volt a bőröm amíg szedtem, aztán abba hagytam és vissza jött minden, elteltek az évek, miatta szőrösödtem és most a baba sem jön össze a felborult hormonok miatt... nem ajánlom a hosszútávú mellékhatásai miatt :/

2021. márc. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!