Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló miatt lehet ez?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló miatt lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap kezdtem el szedni a Laurina fogamzásgátlót, megjött a menszeszem reggel és ahogy azt olvastam, bevettem az első tablettának megfelelőt. Eddig még soha nem szedtem ilyesmit. És estére nagyon nem éreztem jól magam, remegtem egész testemben, nagyon nyugtalan voltam. Ezek a tünetek máskor is előfordultak már, most épp azt vizsgálgatjuk az orvosommal, hogy mitől lehet, mivel mindig akkor jönnek elő mikor lefekszem este. Szóval ilyen esetekre xanaxot kell bevennem, most is így tettem, de az eddigiekkel ellentétben nem nagyon akart csillapodni ez a dolog. Nem sokat aludtam az éjjel. És most nem tudom, hogy reagálhat e így a szervezetem egy fogamzásgátlóra? A mellékhatások között nem szerepel ilyesmi, vagy így szokik hozzá a szervezetem a tabihoz? Ma félve vettem be a következőt, nem szeretném megint azt átélni, mint éjjel.

Valakinek voltak hasonló tünetei? Kinek hogy szokta meg a szervezete a tabit?

Vagy egyszerűen a stressztől van ez az egész, mivel most írom a szakdolgozatom és nyakamon a nyelvvizsga?

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam:)


2009. nov. 11. 09:42
1 2
 1/11 Andrewka ***** válasza:
Lehet is meg nem is. Konzultálj a nőgyógyászoddal aki felírta neked. Mondd el neki a többi gyógyszered és tüneted is.
2009. nov. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
irány vissza a nőgyógyász. nem játék ha amúgyis ilyen tüneteid vannak.
2009. nov. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Laurinát szedek én is! Nekem szerencsére nem volt semmi tünetem (még csak egy hete szedem), de betegtájékoztatón tényleg nincsenek ilyen tünetek, amiket leírtál. Nem véletlen a Xanax. Az nyugtató, köze nincs a fogamzásgátlóhoz. Konzultálj mindkét orvosoddal (Xanaxot gondolom nem nőgyógyász írta fel) és a szerint cselekedj amit ők mondanak.

A vizsgák miatt is lehet természetesen, ezt is mond el a dokiknak, hogy stresszelsz mostanában. Én is vizsgázom (holnap...), nekem az arcom lett nagyon csúnya, pattanásos (tudom, hogy vizsga miatt van, mindig ezt csinálja, de utána elmúlik). Laurina egyébként segít a bőrproblémákon is, és azt mondják egy nagyon jó kis hormontartalmú tabletta.

2009. nov. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ha egyébként is megvan ez a remegésed, a foggátló nélkül, akkor nem a foggátló váltja ki, akkor akkora baj nemlehet.

de nemvagy epilepsziás? ismertem egy lányt, ő neki is akkor jöttek tünetek amikor fáradt volt este.ű

viszont ha epilepsziás vagy nembiztos h szedhetsz foggátlót.

a legbiztonságosabb azlenne ha addig nemszednéd míg kinem derül h mi a bajod.

2009. nov. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok epilepsziás, ez holtbiztos :) Nagyon valószínű, hogy a stressztől van, mivel azóta van ez, mióta fősulira járok.

És utalva az előbbi válaszra, az orvosomtól is direkt megkérdeztem, hogy szedhetek e fogamzásgátlót és ő azt mondta hogy igen.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2009. nov. 11. 13:54
 6/11 anonim ***** válasza:

de akkor mi a gond? ha eddigis volt, és mostis van akkor mért kérdezed h a foggátlótól van e?????

vedd csak be mais, meg holnapis, meg azután is, és majdha megjött a menzeszed, utána majd mehet a szex is

2009. nov. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, hogy esetleg a fogamzásgátló is kiválthat-e ilyesmit. Bevettem a mait, de olyan fájós a fejem :S
2009. nov. 11. 14:04
 8/11 anonim ***** válasza:
simán lehet a tabitol, nekem is attól volt. mercilont szedtem. az elején nem is, hanem aztan, kesobb, reggelente fajt nagyon a fejem. ne tudd meg, mennyire :S amugy is fejfajos vok, de akkor.. amugy azt olvastam a betegtajekoztatoban, h nem is ajanljak migréneseknek.
2009. nov. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem azért ennyire nem fáj a fejem, csak olyan kóválygós, nyomott. És akkor kaptál másik tabit? Van aki meg sem érzi, hogy tabit szed? Mármint úgy értem, hogy hozzá sem kell szoknia a szervezetének?
2009. nov. 11. 17:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok! A topikot olvasva, szeretnék megjegyzést tenni. A remegés nem a fogamzásgátlótól lehet. Nagy valószínűséggel az okot máshol kell keresni. Furcsa, hogy fiatal korban rendszeresen Xanaxot javasolnak. Inkább meditálással kellene próbálkozni, az antidepresszáns nem oldja meg a kiváltó okot, a tünetet fedi el. Itt hangsúlyoznám, hogy nem gyógyít, hanem elfedi a tüneteket. Szóval a remegés okát meg kell keresni és azt kell megoldani. Lehet lelki. Még egy apró megjegyzésem van. Ha a Laurinát minden nap, közel azonos időben beveszed, 7 nap után védve vagy a nemkívánatos terhesség ellen. Énn 15 napja szedem a Laurinát, semmi mellékhatást nem tapasztaltam. Üdv
2009. nov. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!