Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló tabletta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló tabletta használatának elkezdése nálad tudatos vagy "bizalmi" cselekedet?

Figyelt kérdés

Rengeteg alkalommal hallhatunk olyan történeteket, hogy valakinek a párjáról vagy házastársáról kiderül szexuális kalandokban gazdag múltja. Néha ez nem titok tárgya, és a párok ezt megbeszélik.

Kérdésem arra irányul, hogy a fogamzásgátló tabletta(vagy egyéb, az óvszer elhagyását eredményező fogamzásgátló módszer) szedésének eldöntésével és megkezdésével a nő és férfi bizalmon alapuló, vagy tudatos, ellenőrzött döntést hoz -e inkább arra vonatkozóan, hogy partnerének van -e rejtett nemi betegsége?

Köztudott(?), hogy számos nemi betegségnek nincsenek kezdeti tünetei(köztük a legrettegettebb HIV-nek sem), így a beteg tudtán kívül is lehet fertőzött, akár évekig is.

Mennyit ér ilyenkor a bizalom(vagy inkább remény)?

A szexuális élet kezdete a kapcsolatokon belül életkoronként változik, de 1 hónap az átlagos. Van, aki rögtön bogyóval indít, van aki csak pár havi óvszerhasználat után teszi ezt meg. Ám abban majdnem mind egyeznek, hogy előbb-utóbb átállnak az óvszer nélküli szexre. Mi alapján döntenek arról, hogy párjuk nemi betegségektől mentes -e? Csak remélik, vagy tesztekkel ellenőrzik is?

Nem lehetne megakadályozni számos fertőzést úgy, hogy a párok még a szexuális élet kezdete előtt elballagnak a kórházba, és ellenőriztetik magukat?


Kis hasonlat: Van két sütemény. Az egyik lekvárral van töltve, a másik sza.rral. Meg lehetne állapítani, hogy melyik a sza.ros, ha az ember egyszerűen megvizsgálná a két sütit, és nem csak látatlanban, "lesz ami lesz" alapon beleharapna.


Várom válaszaitokat.


2009. nov. 11. 08:11
1 2
 1/16 Andrewka ***** válasza:

Életkoronként változó szerintem.

Az itteni kérdésfeltevések alapján én nem adnék gyógyszert 18 év alatti lányoknak. Fogalmuk sincs róla mit szednek. Olyan butaságokat kérdeznek h hihetetlen. Egy ilyen lánnyal nem mernék óvszer nélkül szeretkezni.


A kérdésre válaszolva. Nálunk kb fél év telt el mire a párom felhozta a témát. És közös megbeszélés alapján döntöttünk úgy h legyen gyógyszer. Szerintem ez bizalmi alapon működik. Meg kell bízni egymásban és olyan partnereket kell választani ahol kizárható a fertőzés. Szerintem inkább mindenkinek magát kellene ellenőriznie, ha nem biztos a múltjában, menjen maga orvoshoz.


22/f

2009. nov. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
én már szedtem hónapokkal korábban mint ahogy a mostani páromat megismertem, a bőröm miatt kezdtem el. aztán jött őt és megismertem, megbeszéltük az előéletünket, ő sem volt szent és én sem, de mindketten megbíztunk egymásban, én tudom magamról hogy mindig védekztem és neki is elhiszem, mert egy felelősségteljes emberről van szó(igazából a legfelelősségteljesebbről akit valaha ismertem), így nem volt ez igazán soha téma, egyértelmű volt hogy ha szeretkezünk akkor az óvszer nélkül fog történni(előtte más mellett még nem szedtem tablettát soha) és erre 1 hónap múltával sor is került. persze egy gombát azért kaptam mivel az a pasiknak nem tűnik fel hogy van nekik és óvszerben is terjed sajna de kikezeltettük magunkat, ennek már több mint egy éve és azóta semmi probléma. a szaros példa szerintem eléggé meredek, akinek egy csepp esze van az nem dug fűvel-fával óvszer nélkül, akinek meg nincs az nem fog neked erről filozofálni. nah meg amiért tényleg "szarosnak" nevezhető a "sütemény" az a HIV vírus, de szerintem az még igazán távol áll a magyar heteroktól, sajnos a melegektől már kevésbé, félreértés ne essék az egyik legjobb barátom is meleg, nem előítélet de ez 80%-ban az ő betegségük mert ők felelőtlenebbek.21L
2009. nov. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, tehát az állás a bizalom-tudatosság versenyben 2-0.

A második válaszolónál megakadt a szemem a gombás fertőzésen, bár ha jól tudom, akkor ez a nőknél nemi aktus nélkül is kialakulhat immungyengeség hatására.

Várom a további válaszokat.

2009. nov. 11. 09:05
 4/16 Andrewka ***** válasza:

Az első vagyok. A gombához annyit h mi is kűzdöttünk vele. 4 év együttlét után. Úgy h nem keféltünk félre. Úgy tudom elég könnyen össze lehet szedni. De Canesten 3 db kúp, meg mindketten kentük magunkat egy hétig krémmel és el is tűnt. Bár ismerek olyat aki fél évig sem tudott kikeveredni belőle (szintén tartós párkapcsolatban).

A másodikhoz annyit h nem hinném h a melegek felelőtlenebbek. Ugyanúgy vannak hetero egyéjszakás kapcsolatok is. Csak az elfogadtottabb.(Nem védni akarom a melegeket én is elítélem őket.)


22/f

2009. nov. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

19 évesen egy gyakorlatilag szexre épülő "kapcsolat" alatt kezdtem el tabizni,mert gumi nélkül sokkal jobb volt...

mire a tabi hatott, a pasi már messze volt...

de rá egy honapra összejöttem jelenlegi párommal,vele második alkalommal volt szex is,ami gumival indult,kb 2 percig...talán megérzés,hogy elhittem,h nincs semmi betegsége,ő meg elhitte,h rendesen szedem a bogyoimat...jo volt a megérzés,ennek több éve

és mint kiderült,gumi azért zavart mindig,mert allergiás vagyok rá,azért volt minden bajom

22/L

2009. nov. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A gomba nekünk is ismerős vendég, és ugyanúgy nem volt félrekacsintás. Az orvos el is magyarázta, hogy a legtöbb nő átesik a gombás fertőzésen, sajna én is elkaptam. Nálunk is Canesten volt a megoldás.

No de vissza a témához.

Egyébként támogatom azt, hogy a felek önkéntesen ellenőriztessék magukat, még az új párkapcsolat előtt.

Ám ha ez nem történik meg, és a párotoknak volt gumi nélkül szexuális kapcsolata, azért mégiscsak ott lóg a levegőben a Mi Van Ha...

2009. nov. 11. 09:24
 7/16 A kérdező kommentje:

Azért az elég rizikós nem, 09:21?

Pláne, hogy a HIV lappangási ideje 10 év.

2009. nov. 11. 09:25
 8/16 anonim ***** válasza:
én is gondolkoztam ezen, amikor elkezdtem szedni a tablettat, de nalam az volt a jo, h a parom élelmiszerrel dolgozik, és félévente mennek vérvételre. sztem menjetek el mind a ketten egy vérvételre, az amugy se árt.
2009. nov. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
gyerek korom óta szenvedek hüvelyi folyásban. sajnos elég egy hideg helyre leülnöm és már ott is a baj. most van egy párkapcsolatom. mikor mi össze jöttünk nem mindjárt volt együttlét is. rá kb 3hónapra. az első együttlét gumival történt. ennek hatására ki is jött egy fertőzés. azonnal elmentem dokihoz és nekem meg a barátomnak is írt ki gyógyszert. hiába védekezel gumival az sem 100%-ig biztos. ebből adódóan úgy döntöttem, hogy ha már ez van akkor még csináltatok vizsgálatokat. jól is tettem, mert kiderült, hogy clamydiám van. szerencsére gyógyítható. most ott tartunk, hogy megint megyek és csináltatok ilyen tesztet, hogy kigyógyultam belőle. szedek tabit is mivel ez köztünk egy idő után bizalmi döntésen alapult. 29/N
2009. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát igen, nehéz a dolog, mert pl a HPV, herpesz és különböző gombás fertőzések ellen korlátozott védelmet nyújt az óvszer. Ám még mindig többet, mint a semmi.

A HPV azért is különösen lényeges a nők szempontjából, hogy a fertőzött férfiak 99%-ban csak tünetmentes hordozók, de a nőkben a HPV 90%-ban felelős a méhnyakrák kialakulásáért.

Érdekes feltevésekkel is találkoztam az évek során, pl hogy a HIV csak a homoszexuálisok betegsége, és a nőktől az el sem lehet kapni. Ugyan nincsenek pontos kimutatások erre vonatkozóan, de Magyarországon pár ezerre tehető a nem regisztrált HIV betegek száma. Úgy 0,05% körül ami nem sok, de már nem is elhanyagolható. A HPV ezzel ellentétben az aktív szexuális életet élők 60-80(vita tárgya)%-ában megtalálható, hiszen nem is tudnak róla.

2009. nov. 11. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!