Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek, elmenjek felíratn...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek, elmenjek felíratni vagy ne?

Figyelt kérdés

szóval arról van szó, hogy fogamzásgátlót szeretnék szedni, vagyis nem tudom hogy szedjek-e, mert hogy lehet kárt tenne a hormonrendszerembe. meg azért félek, hogyha fog.tabit szednék a barátom elmehet bennem, tuti nem esnék teherbe? és, még egy kérdés.. :) a tabi feliratosakor vesznek vért? mert tűiszonyom van. és ezért is félek :)

16/L


a primitív választ adók kerüljenek :) köszönöm.


2009. nov. 10. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát mindig fent van a kockázat arra h megeshet h a tabi rosz de ez manapság lehetetlen ahoz vmi nagyon rosznak kell történni ! sztem nem vesznek vért :)
2009. nov. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A hormonrendszeredet mindenképp megpiszkálja, megvan rá az esély, hogyha abbahagyod, hónapokig, de akár évekig összevissza lesz a menzeszed, vagy nem tudsz teherbe esni (persze ellenpélda is van, szóval nem kell halálra izgulnod emiatt magad).


Igen, a fogamzásgátló tabletta erre van kitalálva, hogy a barátod elmehessen benned, te pedig ne ess teherbe. Egy fogamzásgátlási módszer sem 100%os, így a tabletta sem, de a messze a legbiztonságosabb, a teherbeesés esélye gyakorlatilag minimális.


Vért venni valószínűleg nem fognak, hacsak nem volt a családodban trombózis vagy hasonló megbetegedés, bár illene.

2009. nov. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy be fogja zavarni egy picit a hormonháztartásod, de max 3 hónap és helyre áll. Nekem pl egyáltalán nem zavarta be, minden rendben volt az első levéltől kezdve! Semmi sem nyújt 100%-os védelmet, tehát mindig fent áll a lehetőség a teherbe esésre. Én egy éve szedem, még nem volt ilyen problémám! Szerintem az nagyon ritka! Tőlem nem vettek vért, de elvileg kellene előtte egy vizsgálat! Tőlem csak annyit kérdezett hány kg vagyok!


Üdv: 18/L

2009. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16 évesen még fejlődő szervezet vagy. Még nem kellene, a hormonok miatt.
2009. nov. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

tőlem sem vettem vért, csak kérdezgettek mindenféle dolgok (trombózis, menzesz, ilyesmik)

majd aztmondta ha bármi kellemteln dolgot érzek, akkor menjek vissza és kitaláljuk h milegyen.

szerencsére nemkellett visszamennem, mert minden rendben volt, semmi melllkhatás.

8 éve szedem ésmég nemestem teherbe.

tesem fogsz, ha rendesen szeded.

2009. nov. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kicsi az esély a tabira, viszont ha szeded, mindenképp csinálj meg időnként egy-egy tesztet. Ismerősöm úgy esett teherbe tabi (asszem, Yadine, de nem 100%) mellett, hogy menstruált továbbra is, csak egyszerűen meghízott. az utolsó napokban vetette el, és kiakadt teljesen, mert hónapokig volt úgy terhes tabi mellett, hogy észre se vette, ami azért elég durva.

Másrészről a gumi sokkal biztonságosabb. Ugyanis azonnal észreveszed, ha elszakadt és vehetsz be sürgősségi tabit, míg a rendszeres tabinál már csak azt veszed észre, ha kész a baj. Vagy még azt se.

2009. nov. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha lelkiismeretes az orvos akkor bizony vesznek vért, sőt engem azóta is minden évben elküld vizelet+ vérvizsgálatra és ez így van jól.
2009. nov. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát, csak nem tudom h felírják-e, mert 2 éve van meg a menzeszem, és igazából csak nyár eleje óta rendeszeres, vagyis hát van amikor van egy-másfél hét csúszás.
2009. nov. 10. 20:52
 9/11 anonim ***** válasza:
nekemsem volt rendszeres, ez nem akadálya annak h tablettát írjon fel. sőt, azért kérdez a menzeszről, mertha nem rendszeres akkor olyat ír fel, ami jobban segít beállítani a ciklust.
2009. nov. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos , hogy be fog zavarni. A mi környékünkön az orvosok a kezdő 16-osoknak a Belara tablettát ajánlják , mert alacsony a hormon tartalma, viszont nem annyira hatásos, mint egy magas hormontartalmú. Az első pár hónapba szerintem nem rossz, aztán rátérhetsz egy másikra... csak hogy szokja a szervezeted.
2009. nov. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!