Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a véleményetek? Egészségügy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek? Egészségügyben dolgozóktól vagy hozzáértőktől várok választ. (Cypromix)

Figyelt kérdés

5 hónap múlva töltöm a 17.-et.A barátommal elég régóta együtt vagyunk és tervezzük az első együttlétet.A nőgyógyászom Cypromix tablettát írt fel nekem, mert tartunk az óvszer kiszakadásától.Tisztában vagyok minden körülménnyel, a tabletta hatásaival is, és hogy ez a tabletta nem kimondott fog.gátló, csak a mellékhatása az.Egy ismerősöm közel 2 éve szedi és teljesen bevált neki.A kérdése(i)m a következő(k):

-Várjak -e még,hogy betöltsem a 17-et, hogy a petefészkem addig hadd "nőjön", gondolom még fog.

-Gondot okozhat -e a későbbiekben, ha gyermeket szeretnék majd huszonévesen?

-Felboríthatja -e a tabletta teljesen, vagy nagyon a testem hormonrendszerét?

-Veszélyes -e ennyi idősen tablettát szedni, bár közeli ismerőseim fiatalabbak és kimondott fogamzásgátlót szednek.

Nagyon várom a válaszokat,kérlek adjatok tanácsokat, stb.Vegyétek figyelembe, hogy nagyon szerelmesek vagyunk, és eddig is nagyon vigyáztunk és vártunk, de már régóta együtt vagyunk és egyre nehezebben kibírni "egymás nélkül".Köszi!


2009. nov. 9. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:
én nem vagyok egészségügyis de azt tudom hogy ez elsősorban nem fogamzásgátló hanem "bőrszépítő" (nem véletlenül) és ugyanaz a hatóanyaga ami a dianénak, amitől én két hét alatt epilepsziagyanúval kórházba kerültem. a ciproteron a fogamzásgátlóban lévő hormonok veszélyesebb fajtája.
2009. nov. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden fogamzásgátló tablettánál fenn áll az összes veszély, amiket felsoroltál.

Ha mindenképpen akarod szedni, fölösleges várnod 17 éves korodig, mert a petefészked még azután is fejlődik, legalább 18 éves korodig. Nem véletlen ez a hivatalos határa a fogamzásgátló tabletta szedésének, bár ugye már 16-tól is felírják...

Természetesen okozhat gondot a fogantatásban és a gyermek későbbi normális testi fejlődésében is, de ha odafigyelsz rá, és még időben abbahagyod a tabletta szedését, hagysz elegendő időt a szervezetednek a regenerálódásra (gyakorlatilag kb 2 év, de akár 3 hónap után is hálisten elég sok egészséges baba születik) akkor nagyon kevés az esély a gondra.

2009. nov. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!