Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A teherbeesés személyfüggő?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A teherbeesés személyfüggő?

Figyelt kérdés
Sok kérdést olvasgattam, itt is, más fórumokon is, hogy ez meg az az ember ez meg az a védekezés mellett lett terhes, másoknak viszont bevált. Tehát a kérdésem, hogy vannak egyes nők, akik fogékonyabbak a terhességre mint mások, vagy vannak pasik, akiknek "jobb minőségű" a spermájuk? Olvastam olyat, akik 2-3 éve csak pharmatexel védekeztek, és sosem lett baba, másoknak viszont az első, vagy második alkalommal már be is csúszott. Mi a párommal csináltuk már megszakítással, pharmatexel, és már arra is volt példa, hogy a gumi kiszakadt, és pont az elvileg legtermékenyebb időszakban mentem bele, de nem lett belőle baj. Másoknál pedig elég egy kevés előváladék, és már teherbe is esett.
2013. okt. 8. 00:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát: ha egy egészséges (fogamzóképes) nő és férfi pontosan az ideális időpontban (ovulációkor) él nemi életet, akkor kb. 20%-a van a teherbeesésnek.

Éppen ezért gyermeknemzéssel próbálkozó párok esetében is egy év próbálkozás teljesen normálisnak számít rendszeres, védekezés nélküli szexuális élet mellett.

Annyi tényezőnek kell együtt állni ahhoz, hogy a terhesség létrejöjjön és megmaradjon, hogy - egy nőgyógyász szerint - szinte csodaszámba megy, hogy egyáltalán születnek gyerekek! :)


Ebből következik, hogy egy-két egyedi esetből nem lehet messzemenő következtetések levonni. A különböző fogamzásgátlási módszerek hatékonyságát is úgy mérik, hogy egy teljes évet vesznek alapul, tehát olyan párokat vizsgálnak, akik az adott módszert egy teljes éven át alkalmazzák rendszeres szexuális élet mellett. És akkor megnézik, hogy 100 ilyen párból hánynál jött létre terhesség, és hánynál nem.

Hogy a gumiszakadáskor nem estél teherbe, az puszta szerencse. Én háromszor voltam terhes, és volt, hogy időzített aktusok mellett is csak a 8. próbálkozós ciklusban jött össze a terhesség (pedig hát a három terhességem igazolja, hogy nemzőképes pár vagyunk). Máskor meg 3. próbálkozásra összejött, ugyanazzal a partnerrel. Most akkor személyfüggő, vagy sem?

2013. okt. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Mirk ***** válasza:

#11


Végre egy értelmes válasz.

2013. okt. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!