Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Eddig cigiztem, de most fogom...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eddig cigiztem, de most fogom letenni, mert fogamzásgátlót fogok szedni. Nem lesz így baj?

Figyelt kérdés
Eddig cigiztem hébe-hóba 4 évig, de leteszem, mert foggátlót fogok szedni jövőhéttől. Ugye így visszamenőleg nem lesz baj? Szóval nem lesz trombózisom meg ilyenek, mert előtte szívtam? Azt tudom, hogy a kettő együtt elég veszélyes, ezért fogom letenni.

2013. szept. 30. 08:56
 1/7 anonim válasza:
hát mondjuk én már tízenéve szedtem, de tőlem a nődoki megkérdezte, mielőtt felírta a gyógyszert, hogy dohányzok-e vagy sem...
2013. szept. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem lesz baj...vissszamenőleg nem hat így dohányzás...csak ha fogamzásgátló szedése mellett szívod
2013. szept. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A dohányzás és a fogamzásgátló szedés együtt NÖVELI a trombózis veszélyét, de ezt úgy kell elképzelni, hogy külön-külön mondjuk egy a sokszázezerhez az esély, együtt meg mondjuk egy a tízezerhez. Tehát még mindig elég kicsi az esély. Ez genetikai adottság is, én évtizedekig szedtem fogamzásgátlót és dohányoztam mellette, de nincs genetikai hajlamom, kimondottan híg a vérem. 35 felett mondjuk már javasolta a dokim a dohányzás abbahagyását a tabletta mellett, mert az úgy már együtt tripla kockázat. (Nem tudtam leszokni, és örömmel jelentem: nem lett trombózisom, egy év rendszeres szedés mellett sem, dohányozva, 35 éven felül).

Leszokni önmagában is megéri, úgyhogy hajrá! Visszamenőleg nem számít.

2013. szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, legalább lesz egy indok letenni a cigit :))
2013. szept. 30. 15:05
 5/7 anonim válasza:

Csináld meg a fokhagymakúrát, akkor végképp nem lesz gond. :)

Olyan szinten kitisztítja az ereket, hogy évente 1x kell csak megcsinálni.

2013. szept. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi az a fokhagymakúra?
2013. okt. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2013. okt. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!